Сьогодні відбулося перше і останнє засідання у Київському апеляційному адміністративному суді, у якому мало вирішуватися питання процесуального характеру. Зокрема, заміна Мінприроди та Міненерговугілля на їхнього правонаступника – Міністерство енергетики та охорони довкілля, а також питання долучення до справи додаткових доводів апелянта.

Однак суд відмовив у вирішенні згаданих питань, виявивши необізнаність щодо загальновідомого факту зміни структури уряду та непрофесіоналізм щодо уникнення потреби перевірити цей факт.

Причина такого поспіху, як виявилося, було бажанням якомога швидше розглянути цю справу. Оскільки, попри клопотання представника НЕЦУ про оголошення перерви, суд вирішив розглянути справу «по суті». І вже за 15 хвилин оголосив резолютивну частину постанови – відмовити у задоволенні апеляційної скарги НЕЦУ.

Нагадаємо, що у 2016 році Кабінет Міністрів України прийняв державну цільову програму розвитку гідроенергетики до 2026 року. Програмою передбачається будівництво та реконструкція об’єктів гідроенергетики, зокрема на річках Дніпро, Дністер та Південний Буг і на територіях заповідного фонду, зокрема національного парку «Бузький Ґард». Проте такий підхід до використання водних ресурсів є пагубним, оскільки призводить до заболочування річок, погіршення середовища існування живих істот та випаровування води внаслідок більшої площі поверхні водосховищ. Крім того, реалізація програми передбачає витрати більше 70 млрд грн, з яких більша частина – кредити міжнародних фінансових установ.

У зв’язку з цим КМУ необхідно провести громадські слухання та екологічну експертизу проекту такої програми, чого не було зроблено. Таким чином, Окружний адміністративний суд Києва і Шостий апеляційний адміністративний суд погодився з таким антиекологічним та незаконним підходом до формування гідроенергетичної політики .

Чекаємо на повний текст постанови суду для оскарження та розраховуємо  на серйозніший підхід до справи від Верховного Суду.