© Daniel Rosengren/FZS

Що? – Прес-конференція «Які будуть наслідки поглиблення Прип’яті у Чорнобильській зоні без оцінки впливу на довкілля».

Де? – у прес-центрі Укрінформу за адресою: вул. Б. Хмельницького, 8/16, (М. Театральна), конференц-зала, 2 поверх.

Коли? – 16 липня 2020 року о 15.00.

Учасники: Сергій Афанасьєв, чл.-кор. НАН України, директор Інституту гідробіології НАН України, Руслан Гаврилюк, голова Національного екологічного центру України, Девід Боллей (David Boilley, Skype), представник компанії ACRO, яка виконала аналіз радіологічних аспектів проходження річкового шляху Е40 в Чорнобильській зоні (“Chernobyl heritage and the E40 trans-Europe waterway”) та Георгій Веремійчик, експерт з питань зміни клімату Національного екологічного центру України.

Питання, що буде розглянуте на прес-конференції: У четвер 16 липня ц.р. Національний екологічний центр України проведе прес-конференцію, присвячену проблемі днопоглиблення річки Прип’ять. Прип’ять – це життєдайна Амазонка Полісся, джерело прісної води, домівка для тисяч живих істот та остання частина Європи, що найменше зазнала антропогенному впливу. Наразі ця перлина Європи є під загрозою зникнення через плани будівництва річкового шляху Е40 Гданськ – Херсон. Адміністрація морських портів України провела тендер та підписала договір з ТОВ «СОБІ» на проведення днопоглиблювальних робіт річки Прип’ять в зоні відчуження без оцінки впливу на довкілля. Вважаємо, що виконання таких робіт має здійснюватися за наявності відповідного проекту та проведення оцінки впливу їх на довкілля, а також отримання дозволу на виконання робіт на землях водного фонду.

У разі, якщо роботи з днопоглиблення річки Прип’ять є попередніми заходами, спрямованими на створення міжнародного водного шляху Е40, то варто враховувати, що проект Е40, як міжнародний проект річкового шляху має пройти процедуру стратегічної екологічної оцінки і лише після отримання позитивного висновку може йти мова про розгортання робіт.

Будь-які роботи у Чорнобильській зоні повинні виконуватись прозоро з дотриманням природоохоронного законодавства та належного інформування громадськості.

Ми розглядаємо водні ресурси, насамперед, як природний базис, без якого неможливе життя на Землі. В умовах глобальної зміни клімату збереження запасів прісної води у природному стані та охорона їх від забруднення є прямим обов’язком Уряду України.

Захистимо Полісся – зелені легені Європи – від брутального знищення!

До участі в прес-конференції запрошуються народні депутати України, представники центральних органів виконавчої влади, засобів масової інформації, громадськості, а також науковці, експерти, та інші зацікавлені особи.

English version