15 березня о 15.00 на вул. Хрещатик, 36 відбудеться зоозахисна акція на знак солідарності з європейськими та російськими ініціативами.

Акція є жестом солідарності із зоозахисниками всього світу, зокрема, Росії та Норвегії, котрі 15 березня проводять пікети, присвячені захисту від брутального знищення сірки – підлітків гренландських тюленів. Акція покликана звернути увагу української громадськості та уряду до проблеми нищення хутрових звірів в Україні.

Учасники акції у алегоричній театралізованій формі зобразять ставлення людства до дикої природи в наш час та поширюватимуть інформаційні матеріали з цієї тематики.

Після хвилі протестів, котра прокотилася усім світом, у 2008 р. в Росії був обмежений забій більків – новонароджених дитинчат гренландського тюленя. Проте це не означає, що тюленям більше не загрожує небезпека. Тепер їх не вбивають у ранньому дитинстві, а відловлюють з метою утримання у неволі аж до настання часу ліньки, коли з більків вони перетворюються на сірку. Тоді їх позбавляють життя, щоб здерти з них шкури, а тушки просто викинути на смітник.

В Україні, громадяни якої завжди палко підтримували російських колег-зоозахисників, підняття голосу на захист гренладського тюленя є поштовхом до замислення над долею українських диких тварин. Носіння хутра вбитих тварин нині не є нагальною необхідністю, а є лише розкішшю та примхою.

Організатори: Молодіжне відділення Національного екологічного центру України, ДОП «Зелене майбутнє», київські зоозахисні ініціативи.

За додатковою інформацією, звертайтеся:

Олег Андрос androsland at inbox.ru, т. 383 27 41.
Анна Путова anneczka at mail.ru