karyer-pisok

Активісти молодіжного відділення Національного екологічного центру України (НЕЦУ) у жовтні цього року вже чотири рази перешкодили незаконному видобутоку піску поблизу села Ходосівка (Києво-Святошинський район). Природозахисникам продовжують приходити погрози за їх активність під Ходосівкою.

Представник молодіжного відділення НЕЦУ Олександр Соколенко розповідає, що про незаконний видобуток знають і правоохоронці.

«Ми знімали порушення на камеру, «нелегали» при зйомці тікали і ховалися. Також кожного разу ми викликали наряд міліції, чекали на їх прибуття та фіксування порушень. У міліції підтверджують, що справа порушена і розслідується. Бульдозер і екскаватор були опечатані міліцією, але врешті з техніки знімали або частково знімали пломби, і порушники продовжували працювати», – коментує пан Соколенко.

Міліція неодноразово опломбовувала техніку, але вилучати її на штрафмайданчик відмовляється, посилаючись на відсутність спецтехніки, за допомогою якої це можна зробити.

Активісти також з’ясовують чи законно браконьєри використовують електроенергію для установки, що веде намив піску. «Установка живиться електрикою, що підтягнута з найближчої ЛЕП. Скоріше за все це незаконно і без лічильників», – припускає Олександр Соколенко.

Активістам відомо ще принаймні чотири місця у столиці та області, де ведеться, або вівся незаконний видобуток піску: Жуків острів, на р. Десна біля межі м. Києва, парк Дружби народів, завод «Ковальська».

За додатковою інформацією звертайтеся:
Олександр Соколенко
Молодіжне відділення Національного екологічного центру України
Тел.: 097 396 92 88