autotransport Дата проведення: 24 вересня 2014 року, початок реєстрації на круглий стіл «Фіскальні методи регулювання викидів автотранспортом в Україні» о 13:30, пленарне засідання о 14:00

Місце проведення: м. Київ, Орхуський центр, вул. Митрополита Василя Липківського, 35

Форма реєстрації на круглий стіл: bit.ly/1qm6geO

Запрошуємо журналістів суспільного, економічного, автотранспортного спрямування відвідати круглий стіл, де українські екологи, науковці, експерти, представники громадських організацій, чиновники обговорять проблематичні питання, що пов’язані із запровадженням диференційованого податку на викиди CO2 від автотранспорту. Оскільки за останні декілька років в Україні з’явилося багато великогабаритних авто, це значно погіршило якість повітря та спричинило певні зміни клімату. Водночас населення з середнім рівнем доходів піддається дискримінації – бюджетні малолітражні, а відповідно – більш екологічні автомобілі з 2013 року обкладаються спеціальним митом, яке залишає поза увагою автомобілі преміум-класу.

В ході круглого столі розглядатимуться такі питання:

  • Наскільки існуюче законодавство в Україні стимулює скорочення шкідливих викидів від автотранспорту;
  • Яким є досвід європейського законодавства в цьому напрямку і наскільки він буде корисним для України;
  • Які зміни у вітчизняному законодавстві регулювання викидів парникових газів пропонуватимуть українські екологи;

Організатором круглого столу є робоча група неурядових громадських організацій з питань зміни клімату (РГ НУО ПЗК), Національний екологічний центр України (НЕЦУ) та Представництво Фонду імені Гайнріха Бьолля в Києві.

Окрім того на цей круглий стіл запрошено представників Державної фіскальної служби, Комітету з питань податкової та митної політики, Комітету транспорту, Всеукраїнської асоціації автоімпортерів та дилерів, компанії “Електромобіль” по виробництву та продажу електромобілів в Україні.

З дослідженням та детальнішим аналізом цього питання кожен бажаючий зможе ознайомитися за посиланням. За результатами обговорень будуть сформовані загальні рекомендації для подальшої роботи в цьому напрямку.

Учасники дискусії:

Олена Токмиленко – автор дослідження “Фіскальні методи регулювання викидів СО2 автотранспортом в Україні”, магістр дослідник планування міст і регіонів (Клемсонський університи, США);

Сторчило Марія – експерт з питань зміни клімату Національного екологічного центру України (НЕЦУ);

Устименко Віктор – представник із Державного автотранспортного науково-дослідного проектного інституту.

За більш детальною інформацією звертайтесь:

Cторчило Марія
експерт з питань зміни клімату Національного екологічного центру України (НЕЦУ)
тел (044)238 62 60 / 0930052761

005donor_undef008donor_airclim
НЕЦУ висловлює подяку Фонду Демократії ООН та Шведській неурядовій організації Air Pollution and Climate Secretariat