15 березня у Києві відбудеться акція проти побудови океанаріуму у Київському зоопарку. Саме в цей день відбудеться засідання Київської міської ради, на якій київські депутати будуть розглядати проект цього рішення. Природоохоронці та небайдужі громадяни виступають категорично проти побудови в зоопарку вже другої у столиці в’язниці для дельфінів.

Час: 15 березня 2012 об 11:00

Місце: Київ, площа перед будівлею Київської міської державної адміністрації, вулиця Хрещатик, 36

Організатори акції: Національний екологічний центр України, Дружина охорони природи міста Києва «Зелене майбутнє», Facebook-рух «Земляни».

Звернення організаторів до київської влади

Будівництво океанаріуму у Київському зоопарку – черговий комерційний крок, через який дельфінів утримуватимуть у неволі у неприродних для них умовах. Київ розташований за 400 км від морського узбережжя, дельфіни утримуються в штучно підготованій воді, в яку додається хлор для дезінфекції. Тварини вимушені знаходитися в обмеженому просторі, збідненому оточенні, брати участь у виступах, система тренувань до яких заснована на відчутті голоду. Постійний стрес, неякісне ветеринарне забезпечення, шумове забруднення, нестача руху, шкіряні захворювання, хвороби внутрішніх органів є причиною передчасної смерті дельфінів.
Дельфіни занесені до Червоної книги України, Червоного списку Міжнародного Союзу охорони природи, Червоної книги Чорного моря, охороняються Бернською та Боннською конвенціями, угодою АССОВАМS.

Ми вважаємо бізнес на дельфінах не лише негуманним, але й незаконним. Їхнє використання та відлов у комерційних цілях заборонені Законом України «Про Червону книгу України». Вилов дельфінів у природі заборонений спеціальним мораторієм Міністерства охорони навколишнього природного середовища України. Утримання дельфінів у дельфінаріях, суперечить статтям 7, 8 та 25 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження». Тому в’язні дельфінаріїв потрапляють туди здебільшого з чорного ринку, де життя одного дельфіна оцінюється у 25 тисяч доларів.

Наші вимоги:

До Київради: не допустити будівництва на території зоопарку та в усіх районах Києва нових дельфінаріїв або інших закладів, що утримуватимуть дельфінів.

До Київради та Міністерства екології: зупинити функціонування вже існуючого дельфінарію «Немо» за адресою проспект Глушкова, 9, де наразі утримують чотирьох дельфінів та трьох морських котиків. Перевезти дельфінів та морських котиків до державних океанаріумів на узбережжі Чорного моря.

До Міністерства екології та Генеральної прокуратури України: перевірити законність діяльності та умови утримання тварин в усіх дельфінаріях в Україні.

До Міністерства екології: створити реабілітаційний центр для дельфінів.

За додатковою інформацією звертайтеся:

Андрос Олег, Національний екологічний центр України, Дружина охорони природи м. Києва «Зелене майбутнє» – 097 502 75 51;

Катерина Полянська, Національний екологічний центр України, Дружина охорони природи м. Києва «Зелене майбутнє» – 067 266 44 38

Євген Пахомов savedolphin at i.ua

Вікторія Світлова, Facebook-рух «Земляни» – 050 669 52 29