9 вересня 2009 р., під час відкриття київського дельфінарію «НЕМО», директор дельфінарію, разом з групою невідомих здійснив напад та побиття учасників мирної інформаційної акції, що проходила в межах тротуару неподалік дельфінарію та втік після появи міліції.

Всі види дельфінів занесені до Червоної книги України. Згідно чинного законодавства, комерційне використання дельфінів заборонено. Крім того, в Україні діє мораторій на відлов дельфінів. Існує багато свідчень страждань дельфінів у дельфінаріях та жорстоких методів дрессури. Все більше цивілізованих країн визнає неприпустимою експлуатацію дельфінів в дельфінаріях і забороняє їх.

Акція, у якій прийняли участь активністи Дружини охорони природи «Зелене Майбутнє», Національного екологічного центру України (НЕЦУ) та громадської ініціативи «Люди – за права тварин», мала на меті поінфорсувати відвідувачів урочистого відкриття дельфінарію про негативні сторони утримання дельфінів у неволі та проходила на тротуарі неподалік приміщення дельфінарію. Акція проходила в рамках широкої кампанії за заборону дельфінаріїв, яку інціювали студентські дружини охорони природи Харкова, Дніпропетровська, Києва та інших міст.

Учасники акції стояли з плакатами та роздавали перехожим інформаційні листівки. Орієнтовно об 11.50 до учасників акції підійшов чоловік, що представився директором дельфінарію, поцікавився чи це і є учасники заявленої акції. Після цього, невідомий, разом з групою інших осіб напав на активістів, почав рвати плакати, бити учасників та забирати фототехніку у журналістів. Серед постраждалих – активіст НЕЦУ О.Соколенко та заступник голови НЕЦУ О.Василюк. Присутні поряд працівники Голосіївського РУГУ МВС, відряджені на подію для пітримання порядку, не втупились за учасників акції. Після прибуття «Беркуту» директор дельфінарію «директор», невідома жінка та інші нападаючі втікли. Працівники РУГУ заявили, що нічого не бачили.

По результатах акції, постраждалі подали до МВС заяви про напад. Крім того, учасники акції розпочинають розслідування законності отримання та утримання дельфінів у Київському дельфінарії а також розслідування законності отримання земельної ділянки під будівництво дельфінарію.

«Ніхто не міг чекати, що сам директор дельфінарію вибіжить з приміщення і почне, грубо лаячись просто на вулиці бити учасників мирної акції, які стояли на тротуарі з плакатами. – говорить заступник голови НЕЦУ Василюк Олексій. – Спочатку він наніс удари особисто мені по ногах, животу і голові, а вже за 5 хвилин вітав діточок на відкритті дельфінарію».

Всі названі факти зафіксовані учасниками акції на фото і відео, які можна переглянути в інтернеті. Наступним заходом кампанії за закриття дельфінаріїв стане круглий стіл, який планується провести з участю учасників кампанії з різних міст, співробітнників Мінприроди та представників самих дельфінаріїв 5.10.2009 в приміщенні Мінприроди України, про що буде повідомлено додатково.

Додаткову інформацію ви можете отримати за контактами:
Василюк Олексій, 80971000473, vasyliuk@gmail.com
Андрос Олег, 80975027551, vandy@list.ru
www.necu.org.ua
www.pryroda.in.ua/dop
www.pryroda.in.ua/dop-kyiv

Додатки:
Відео (обережно, нецензурна лексика!):

– завантажити оригінальний відеофайл :
http://upload.com.ua/get/901053893/

Свідчення реєстрації заяви в Голосіївському РУГУМВС
http://pryroda.in.ua/dop/files/2009/09/zayavka.jpg