Київ, 25 квітня 2009, – Екологи навчають киян як зекономити гроші і врятувати Землю одночасно.

В ході акції “Екокриза – вмикай економ-режим!”, яка проходила сьогодні в ботанічному саду імені академіка Фоміна, активісти Національного екологічного центру України (НЕЦУ) розповіли про сучасні способи заощадити свої кошти без зайвих зусиль та зменшити тягар, який лягає на планету внаслідок нераціонального споживання ресурсів.

“22 квітня світ святкував День Землі. За теперішніх умов, цей день нагадує скоріше роковини планети, – коментує Марта Закусило, прибічниця НЕЦУ, – Культура безглуздого використання таких обмежених ресурсів, як вода, електроенергія та їжа призводить до безпідставної кількості побутових відходів. Ми вичерпуємо ті запаси, на які мали б жити наші діти!”

“Мало хто усвідомлює скільки він марнує електроенергії коли залишає прилади в режимі очікування. В кожній квартирі таких приладів не менше десяти! -продовжує Марта, – Кількість спожитої енергії і рахунки за неї можна зменшити як мінімум на третину без втрати особистого комфорту!”.

Поради на диво прості: вимикати з розетки прилади, якими рідко користуєтесь, використовувати розетки та подовжувачі з вимикачем, купувати прилади з низьким споживанням електроенергії в режимі очікування.

“Статистика показує, що в більшості сміттєвих контейнерів лише 15% справжнього сміття – все решта можна переробляти і знов використовувати! – переконана Тетяна Кашевко з міжнародної студентської організації AIESEC, – З кожної тони макулатури можна одержати 750 кг нового паперу і зберегти 5 дерев. Виростити ж нове дерево на зміну зрізаному потребує десятків років!”.

Дані і справді вражають: якщо з крану просто крапає вода, за добу виливається 24 літри, а за місяць – 720 літрів прісної води. Якщо вона не крапає, а підтікає, втрати зростають до 4320 літрів на місяць. Якщо ж тече бак унітазу, марнується до 60000 літрів на місяць.

Під час акції екологи звертались і до найменших громадян Землі, майбутнє яких повністю залежить від наших сьогоднішніх дій. Вони пропонували дітям намалювати щось в подарунок планеті. Малі малювали крейдою сонечка, квіти, тварин та усміхнені глобуси. Організатори акції переконані, що саме такий світ ми маємо залишити у спадщину – зелений і безпечний.

За додатковою інформацією звертайтеся:

Рибачук Поліна
Моб. +380975714241
Роб. (44) 238 62 60
email: polina at necu.org.ua
Національний екологічний центр України
www.necu.org.ua