Три контролюючі органи офіційно повідомили, що київський дельфінарій «НЕМО» збудовано незаконно. Національний екологічний центр України (НЕЦУ) звернувся до Служби безпеки України з проханням зупинити роботу дельфінарія та демонтувати його споруду.

Тривожна інфомація щодо діяльності дельфінарія «Немо» ТОВ «НЕРУМ» надійшла від Державної екологічної інспекції, Держземінспекції та Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю. До всіх цих служб природоохоронні організації звернулись з проханням перевірити законність спорудження та роботи дельфінарію ще після подій 19 вересня. На звернення НЕЦУ надійшла наступна інформація:

Державна інспекція з контролю за охороною та використанням земель у м. Києві повідомляє, що ТОВ «НЕРУМ» самовільно займає земельну ділянку та використовує її для розміщення споруди дельфінарію, по що складено відповідний акт. Директор ТОВ «НЕРУМ» Мерлян О. В. на запрошення до Держземінспекції не з’являється.

Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у м. Києві повідомила, що ще на початку вересня 2009 року зверталась до Голови Голосіївської РДА у м.Києві Садового С.В., повідомляючи його, що ТОВ «НЕРУМ» без дозволу на виконання будівельних робіт здійснює будівництво дельфінарію на території Льодового стадіону, чим істотно порушено Закон України «Про планування та забудову територій». Посадові особи ТОВ «НЕРУМ» всіляко ухиляються надати дозвільну документацію та матеріали про виконані будівельні роботи з будівництва дельфінарію. На даному етапі, ДАБК звернувся до АЕК «Київенерго» та ВАТ «Київводоканал» на відключення мереж водо-, тепло- та електропостачання зазначеного об’єкту самовільного будівництва, Головного управління з питань надзвичайних ситуацій КМДА а також до Прокуратури м. Києва.

Державна екологічна інспекція у м. Києві повідомляє, що документи, які працівники інспекції просили надати працівників дельфінарію, надані не були, припис від 09.10.09 повністю проігноровано. Притягнути до відповідальності ТОВ «НЕРУМ» неможливо, оскільки вони до інспекції не з’являються.

На думку НЕЦУ, дана ситуація є вкрай тривожною і потребує негайного втручання Генеральної прокуратури України та Служби Безпеки України. «На даному етапі це лише початок масштабної кампанії по закриттю дельфінаріїв у всіх неморських містах. – говорить заступник голови НЕЦУ Василюк Олексій. – Вже зараз є інформація про те, що дельфінарії в Харкові, Дніпропетровську та Львові також збуlовані незаконно».

У зв’язку з цим, НЕЦУ направив звернення з проханням організувати розслідування незаконної діяльності ТОВ «НЕРУМ», виявлення та притягнення до відповідальності його посадових осіб, припинення роботи дельфінарію та демонтування його споруди до СБУ та Генеральної прокуратури України.

Цей прес-реліз підготовлений в рамках міжнародної кампанії проти комерційного використання китоподібних.

Матеріали по темі:

Листи контролюючих органів, згадані в прес-релізі:
http://narod.ru/disk/15420735000/Doc1.doc.html

Прес-реліз «Державні контролюючі органи «зам’яли» справу про напад на учасників акції біля дельфінарію «НЕМО»

Резолюція круглого столу по проблемі комерційного використання дельфінів в Україні.
http://pryroda.in.ua/dop/dolphins/

Блог кампанії проти комерційного використання дельфінів
http://rescuedolphin.blogspot.com/

Для контактів:

Заступник голови НЕЦУ
Олексій Василюк
097 1000 473
www.necu.org.ua
vasyliuk AT gmail.com