5 лютого офіс Державного агентства лісових ресурсів України пікетували зоозахисники з вимогою заборонити притравку на тварин.

Притравка це метод нацьковування мисливських собак на живі мішені. Такими мішенями є – борсук, тхір, лисиця, єнотовидний собака, кабан. В результаті притравки тварин піддають тортурам, їм завдають фізичних страждань, які закінчуються загибеллю або каліцтвом.

«Бондарь виходи!» – вигукували учасники пікету. У момент передачі звернення до Голови Держлісагенства, двері цієї державної установи виявились зачиненими. Група з 20 зоозахисніків налякала ціле лісове агентство. Організатори акції таки достукалися у прямому сенсі до чиновників. До активістів вийшов Іван Шеремет, начальник відділу мисливського господарства, який намагався заперечити існування станцій притравки.

no images were found

«Для того аби тварини-тренажери не пошкодили мисливську собаку, їм видаляють ікла, просувають у ротову порожнину запобіжники, саджають на ланцюги, обмежують у русі та т.п. – розповідає Наталія Вишневська, координатор зоозахисного напряму Національного екологічного центру України. Таке поводження з тваринами представники мисливської галузі не вважають жорстоким поводження, а навпаки, «раціональним використанням тварин під час полювання». Саме таку відповідь ми отримали від головних державних органів влади, які контролюють цю галузь – Мінагрополітики та Держлісагенства.

Притравка на тварин, знаходиться поза правовим полем та не регулюється ЗУ «Про мисливське господарство та полювання» або іншими законодавчими актами.

«Мисливські випробувальні станції — це атракціони для збоченців, що отримують хворобливе задоволення від спостереження страждань тварин, яких собаки розривають живцем – каже Марина Суркова, віце-президент Асоціації зоозахисних організацій України. Годі вже й говорити про умови утримання таких тварин чи надання їм достатньої кількості їжі, простору або ветеринарної допомоги».

З 2015 року притравка на ведмедя заборонена, але не зважаючи на заборону, мисливці продовжують нацьковувати на них собак. Це вже нелегальна діяльність, яка підпадає під кримінальну відповідальність – розповідає Тарас Бойко, заступник директора «Ведмежого притулку – Домажир».

Законопроект 6598 передбачає обмеження притравки на декілька видів тварин – борсука та тхора, забороняє утримання на мисливських станціях УТМР ведмедів та вовків, запроваджує норму, яка обмежує масове знищення вовка.

В Україні вовк занесений до списку шкідливих тварин. Ми єдині серед європейських країн, де вовк має цей незрозумілий, анахронічний, антигуманний статус – каже Наталія Вишневська. Під виглядом полювання на вовка, яке фактично не має обмежень, відбувається розквіт браконьєрства на інші види тварин. В суспільстві, не без «допомоги» мисливців та чиновників Мінагрополітики та Держлісагенства продовжується масова істерія проти вовка. Таке ставлення ґрунтується на хибних та неправдивих повідомленнях в ЗМІ, неперевірених статистичних даних та застарілих методах підрахунку чисельності».

В акції взяти участь – Фонд допомоги куницевим «Життя», Благодійний фонд «Four Paws» Ведмежий Притулок Домажир, Київський еколого-культурний центр (КЕКЦ), Форум порятунку Києва, Асоціація зоозахисних організацій України (АЗОУ), ГО «Єдина планета» (Єдина Планета), Національний екологічний центр України.

Наталія Вишневська,
098 2576176
nataliavishnevska@gmail.com