Київ, 29 січня 2009 – Наслідки розпочатої забудови київського заказника «Острів Жуків» ледь не залишили киян без газу і оцінюються в 15 мільйонів гривень.

Обстеження місця, де останніми тижнями була виявлена спроба самовільної забудови підтвердило факт порушення чинного законодавства. За першими підрахунками Державної екологічної інспекції, сума збитків, нанесених державі гідронамивом склала лише 10 тис грн. Проте після того, як за фактом умисного пошкодження території заказника була порушена кримінальна справа, поступили нові відомості про значно більшу суму збитків.

«Попередній розрахунок розміру збитків, нанесених державі під час проведення гідротехнічних робіт, склав понад 15 мільйонів гривень». – повідомляє Микола Костров, начальник Державної екологічної інспекції України.

«Секрет такого несподіваного підвищення «ставки» нанесених державі збитків, на жаль, криється зовсім не у природній цінності заказника. Як стало відомо, до розслідування ситуації на Жуковому острові була долучена і транспортна прокуратура, – коментує Олексій Василюк, Заступник Голови Національного екологічного центру України, – Саме фахівці транспортної прокуратури і сприяли порушенню кримінальної справи та підвищенню суми нанесених збитків до 15 мільйонів гривень!»

«Справа в тому, що під островом Жуків проходить магістральна гілка газопроводу, що є об’єктом підвищеної небезпеки. Забудовники почали гідронамив ділянки прямо поверх газової магістралі! – продовжує Олексій, – Уявіть собі наслідки аварії, яка б сталася, якби роботи не встигли вчасно зупинити і над газовою магістраллю почали б вбивати сваї під фундамент майбутніх котеджів!»

Національний екологічний центр України, який вже багато років виступає на захист унікального заповідного острова, звернувся до МВС з готовністю виступити свідком при розслідуванні даної кримінальної справи.

За додатковою інформацією звертайтеся:

Василюк Олексій
+38 097 1000 473
Email vasyliuk AT gmail.com

Національний екологічний центр України
www.necu.org.ua

Додаткова інформація:

Жуків острів розграбували на десять тисяч
За пошкодження Жукового острова порушили кримінальну справу

Відповідь Держекоінспекції на запит Народного депутата України Зайця І.О. стосовно порушень природоохоронного законодавства на Жуковому острові