Фото: Niels Ackermann / LUNDI13
Фото: Niels Ackermann / LUNDI13
Фото: Niels Ackermann / LUNDI13

Оприлюднена на сайті ПАТ “Миронівського хлібопродукту” (МХП) заява про нібито співпрацю з Національним екологічним центром України (НЕЦУ) та міжнародною мережею Бенквоч є маніпулятивною і такою, що не відповідає дійсності. На цей момент НЕЦУ та Бенквоч не мають жодного підтвердження, що надані компанії рекомендації та пропозиції, зокрема, щодо підходів до оцінки впливів на довкілля, залучення зацікавлених сторін, випадків тисків на активістів та необхідності незалежної медіації були якимось чином прийняті до роботи МХП. Відповідно, говорити про якусь “співпрацю” та продуктивний “діалог” між НЕЦУ, Бенквоч та МХП сьогодні немає підстав.

НЕЦУ неодноразово декларував свою готовність до співпраці з усіма організаціями, які ставлять перед собою мету захисту довкілля, підтримки місцевих громад. Проте, у випадку з “Миронівським хлібопродуктом” НЕЦУ з жалем констатує, що на сьогодні МХП та Національний екологічний центр України знаходяться на різних позиціях у питаннях захисту довкілля та інтересів місцевих громад.

Представниками Національного екологічного центру України та Бенквоч було проведено дві зустрічі з працівниками “Миронівського хлібопродукту”. “МХП отримує кредити від міжнародних фінансових інституцій, а це означає, що компанія має дотримуватись не лише вимог національного законодавства, а також й міжнародних стандартів та виконувати додаткові зобов’язання кредиторів”, – заявила в ході однієї з зустрічей представниця міжнародної мережі Бенквоч Фіданка Бачева-МакГрас.

“Представники громад та активісти звертаються до нас з уточненнями та питаннями щодо наданої МХП позиції про нібито співпрацю. Оскільки ми є незалежними громадськими експертами, подібна риторика МХП виглядає наміром дискредитувати громадські організації та знівелювати попередні звернення щодо екологічної складової діяльності компанії, необхідності змін у підходах компанії до методів комунікації і повноцінного залучення місцевих громад до процесів прийняття рішень”, – каже Владлена Марцинкевич, експерт Бенквоч.

Національний екологічний центр України звертається до всіх ЗМІ, що оприлюднили позицію прес-служби МХП щодо нібито співпраці з НЕЦУ і закликає їх до дотримання ними професійної етики та базових принципів об’єктивного висвітлення інформації, а саме: перевірки достовірності інформації, навіть якщо наданий матеріал має рекламний характер; висвітлення позицій усіх учасників “співпраці”; отримання дозволу на використання логотипу, що є власністю організації.

НЕЦУ також наголошує, що лишається відкритим для коментарів та оприлюднення своєї позиції. А також залишає за собою право звернутися у судові установи у випадку подальшого поширення щодо організації та її дій недостовірної інформації, а також самовільного використання логотипу.

Контакти для додаткової інформації:
Прес-центр НЕЦУ
(044) 238-62-60