Наразі закінчується розробка генерального плану с.Козин у Обухівському р-ні Київської області (генерального плану території, що відноситься до Козинської селищної ради). Розробкою Генплану Козина займається Український державний науково-дослідний інститут проектування міст „ДІПРОМІСТО” (тел. 285-11-82, 285-45-87, 285-63-38; http://www.dipromisto.gov.ua/).

Розроблюваний генеральний план постулює створення нової хвилі забудови і гідронамиву взаплаві р.Дніпро: він передбачає спорудження більш ніж 450 га житлових кварталів та ще більш ніж 500 га забудови іншого призначення на землях, спірних між м.Києвом та Київською областю – на гідронамивних ділянках і там, де зараз розташовані заплавні землі чи навіть акваторія. Тобто сам генплан передбачає гідронамив. Велика кількість намивів передбачається на територіях, що є місцями зростання рослин та мешкання тварин, занесених до Червоної книги України.

Оскільки межа між м.Києвом та Київською областю офіційно не затверджена, розробка такого документу, як генплан Козина повинна бути призупинена до визначення меж області в цілому. Наявність генерального плану с.Козин ніяк не вирішить земельного конфлікту і лише погіршить його (хоча генеральний план селища не є документом, що встановлює межі області (!), очевидно, що його використовуватимуть, як аргумент до можливості проводити будівництва на вказаних землях).

Частково генплан зачіпає і територію ландшафтного заказника загальнодержавного значення «Козинський» (створений Указом Президента України «750/94 від 10.12.1994)), площа якого складає 967,0 га. На мапах с.Козин та Обухівської районної ради площа заказника вказується як 712,7 га, що на 250 га менше дійсної площі. Заказник «Козинський», маючи загальнодержавне значення, створюється Указом Президента України і його межі можуть бути змінені виключно рішенням найвищих державних структур, до яких не відносяться ні селищні, ні районні, ні навіть обласні ради. Таким чином планується самовільне захоплення 250 га земель природно-заповаідного фонду загальнодержавного значення.

Крім того, Генеральним планом с.Козин запроектована вул. Старокиївська, що простягається по дамбі «Конча-Заспа-Плюти» (15,7 км) понад 10 км! Від самої дамби вбік акваторії відходять дрібніші вулиці. Згідно з нормативами часів, коли споруджувався комплекс гідротехнічних споруд на Дніпрі, в’їзд до дамб був заборонений. Тепер же на них споруджують будинки і називають їх вулицями. Таким чином, більша частина дамби перетворена на частину населеного пункту. До меж селища включаються і деякі острови.

Натомість немає сенсу звинувачувати у змальованих проектованих порушеннях розробника генплану – інститут «Діпромісто», адже він є виключно виконавцем робіт і розробляє те, що йому замовлено розробити. Очевидно і те, що не «Діпромісто» вигадало химерної форми вулиці на заплавних островах і в акваторії. Припускаємо, що як і в більшості інших випадків, генплан формується відносно ситуації що склалась, тобто відносно існуючих землевідведень та погоджених проектів будівництва. Виходячи з цього, генеральний план с.Козин – чудовий матеріал для того, щоб з’ясувати повний обсяг погоджених землевідведень і будівництв в зоні Конча-Заспи (на даному етапі, коли генплан ще знаходиться в стадії розробки, повний пакет документації по всіх погоджених ділянках (навіть тих, що розміщені в акваторії) знаходиться в самому «Діпромісті»).

Наступним кроком після «що замовили – те і розробили» стане «що розробили – те й погодили».

Висновком з усього сказаного вище може бути лише одне – розробку і погодження генерального плану с.Козин слід негайно зупинити.