Фото: Башкатов Віталій CC BY-SA 3.0
Фото: Башкатов Віталій CC BY-SA 3.0

На початку січня 2015 року один з найбільших та найстаріших заповідників України – Кримський природний заповідник, було передано до Федеральної бюджетної установи «Комплекс Крим», що входить до складу управління справами президента РФ. Як повідомляє інформаційне агентство «Кримінформ» , заповідник передали до відомства російського президента ще у жовтні 2014 року, проте заповідником офіційно він перестав бути на початку 2015 року.

«Перетворення заповідника на державне господарство для елітних полювань – це повернення до радянських реалій, відновлення спецсафарі, для створення якого 57 років тому ліквідували заповідник», – коментує заступник голови Національного екологічного центру України Олексій Василюк.

Як повідомляв НЕЦУ раніше, після анексії Криму самопроголошена кримська влада відмовилась передавати кримські заповідні території в підпорядкування Мінприроди Росії, наголошуючи, що планує їх інвентаризацію та перегляд їх списку. В першу чергу, пролунали наміри ліквідації найцінніших заповідних територій – Опукського, Казантипського та Карадазького заповідників.

За додатковою інформацією звертайтеся, будь ласка, до:

Василюк Олексій
заступник Голови Національного екологічного центру України,
email: vasyliuk at gmail.com
тел.: (097) 100 – 04 – 73

Довідка:

Кримський заповідник є фактично першим заповідником на території України. Вперше він створений Кримським буржуазно-демократичним урядом у березні 1918 року та отримав назву «Кримський національний» . За радянської влади у 1923 році на цій території повторно створили Кримський державний заповідник. Проте в 1957 році заповідник реорганізували в Кримське державне заповідне-мисливське господарство для приватних полювань Хрущова й Брєжнєва та прийому іноземних гостей. Статус заповідника територія відновила лише у 1991 році.