Травень – Всеукраїнська екологічна акція «Чисте повітря» та день охорони атмосфери від забруднення викидами автотранспорту

Забруднення атмосферного повітря в місцях напруженого руху автотранспорту призводить до того, що приземний шар атмосфери (особливо перші метри) де, як правило, спостерігається жвавий пішохідний рух, знаходиться під впливом дуже небезпечних для здоров’я людини шкідливих речовин. Як результат – загальне підвищення захворюваності населення, особливо в прилеглих до забруднених автомагістралей районах міста.

Можна стверджувати, що підвищення захворюваності на онкологічні, респіраторні та деякі інші захворювання – прямий результат погіршення якості атмосферного повітря. Навантаження на атмосферне повітря здійснюється через автомобільний транспорт у містах, кількість якого за останній час помітно зросла. Для того, щоб зменшити таке навантаження, Державний комітет екології та природних ресурсів щорічно проводить Всеукраїнську акцію «Чисте повітря».

На виконання вимог природоохоронного законодавства зі зменшення забруднення атмосферного повітря викидами автомобільного автотранспорту працівники державної екологічної інспекції та громадські екологічні інспектори організовують спільні рейди-перевірки по усій країні. Державні екологічні інспектори, здійснюючи екологічний контроль, мають право складати протоколи про адміністративну відповідальність громадян. Кожен водій повинен пам’ятати, що їздити потрібно на автомобілі зі справним карбюратором та двигуном та проходити один раз у півроку перевірку на вміст СО та інших шкідливих викидів у відпрацьованих газах.