На початку жовтня активісти НЕЦУ разом із журналістами в черговий раз відвідали заказник, який знаходиться в Обухівському районі Київської області, та зафіксували на його території продовження функціонування та розбудови гольф-клубу.

«Під час перевірки ми зафіксували роботу спецтехніки – екскаватор рив яму для нової локації. Біля адміністрації гоголь-клубу було припарковано декілька автомобілів гравців, самі гравці знаходилися на ігрових майданчиках. Побачивши знімальну групу, водій екскаватора та обслуга втекли. Люди з адміністрації теж зникли, вхід до адміністрації заблокували електромобілем. – Розповідає Олександр Соколенко, активіст молодіжного відділення НЕЦУ. – Чоловік, якого залишили відповідати на питання, знав лишень як його звуть. На жодне інше питання щодо гольф-клубу він не відповів. Що, з рештою, не завадило йому кілька разів передзвонити Олександру Яворському, засновнику гольф-клубу та президентові групи компаній «Біокон», і повідомити про ситуацію на об`єкті».

Також Козинська селищна рада у заказнику виділила земельні ділянки під забудову. Це рішення прокуратура оскаржила в суді першої інстанції і виграла справу, але згодом програла касацію. Ці ділянки об’єднали в одну велику ділянку. Її загальна площа складає близько 5 га. На ній уже зведено маєток, створено ставки, розарії та майданчик для гри у теніс.

«Ми спробували здійснити зйомку території через паркан. За декілька хвилин до нас підійшов озброєний охоронець та у брутальній формі, тримаючи руку на кобурі із пістолетом, порадив негайно забиратись», – зазначає Олександр Соколенко.

Сергій Неділько, голова Обухівської районної державної адміністрації, говорить, що грошей в бюджеті на заказник немає, інформацією кому належить гольф-клуб – не володіє, чи порушує гольф-клуб положення про заказник – зрозуміти не може, хоча вже протягом трьох місяців на цю тему веде переговори з Сергієм Курикіним, виконуючим обов’язки Міністра екології та природних ресурсів України.

Усі особи, що мають безпосередній стосунок до порушення заповідного режиму у заказнику, мають нести кримінальну відповідальність відповідно до статті 252 ККУ. Обухівська РДА, відповідно до Охоронного зобов’язання, повинна була забезпечити дотримання заповідного режиму у заказнику: встановити охоронні знаки та інформаційні щити, перекрити в’їзд у заказник для приватного автотранспорту, демонтувати тимчасові споруди гольф-клубу «Козин», здійснити заходи з відновлення пошкодженого працівниками гольф-клубу природного трав’яного покриву.

Світлини з місця події можна переглянути тут.

За додатковою інформацією звертайтеся:
Олександр Соколенко
Молодіжне відділення Національного екологічного центру України
Тел.: 097 396 92 88

Довідкова інформація
У липні 2015 року Національний екологічний центр України звертався до Міністерства екології та природних ресурсів з вимогою провести перевірку щодо порушень режиму охорони ландшафтного заказника загальнодержавного значення «Козинський», зокрема щодо незаконного функціонування на його території гольф-клубу «Козин».