hydronamyv

Попри те, що процес розкриття вбивства Олександра Гончарова лишається практично в початковій точці, після трагічного випадку МВС активно розгорнуло боротьбу з незаконним гідронамивом. Саме боротьба з гідронамивом, за офіційною версією, є причиною вбивства Гончарова.

Як повідомляє Головне управління МВС у м.Києві у своєму листі № 4/2-3378 до Голови Ради ЕкГ «Печеніги» С.Шапаренка, за кілька діб після вбивства , а саме 4.06.09 ГУ МВС у м.Києві видало розпорядження №189 «Про оперативно-профілактичне відпрацювання акваторії річки Дніпро у межах м.Києва» управлінням ДСБЕЗ ГУ МВС у м.Києві організовано та проведено перевірки законності намиву піску суб’єктами господарювання в акваторії р.Дніпро в межах м.Києва.

Також 09.06.09 МВС України видає розпорядження №516 «Про створення робочої групи з проведенян перевірок у сфері природокористування на території м.Києва». На виконання цього розпорядження створена робоча група та у період з 12.06.09 по 12.07.09 проводиться перевірка суб’єктів господарювання з питань законності видобування надр та корисних копалин місцевого значення у м.Києві.

В результаті цього, за фактом незаконного гідронамиву порушено кримінальні справи за ознаками злочинів, передбачених ч.2. ст.197 і ч.2. ст.240 ККУ щодо товариств «Гепард» та «Альянс». Серед них і земснаряд, який фігурую у справі Гончарова. В минулому громадськість, і у т.ч. НЕЦУ неодноразово звертались до контролюючих органів з проханням зупинити незаконну діяльність земснарядів, та роботи довгий час продовжувались.

Що ж сталось тепер? Невже вбивство О.Гочарова все ж виявилось не марним і МВС розпочне боротьбу із незаконним гідронамивом на київських берегах Дніпра?

ДОВІДКА:

Трохи більш, як 40 днів тому, 26.05.09 на території о.Жуків невідомі особи здійснили жорстоке побиття Гончарова Олександра Львовича. Від отриманих тілесних ушкоджень Гончаров О.Л. помер на місці подій. За цим фактом слідчим відділу РУ ГУМВС України у м.Києві порушено кримінальну справу за ч.1.ст.115 ККУ (умисне вбивство). Злочин досі є нерозкритим. За день до вбивства, загиблий звертався до МВС з проханням зупинити гідронамивні роботи на острові Жуків та запрошував на місце незаконного намиву піску тележурналістів.

Також, після неодноразових скарг громадськості, Прокуратурою Голосіївського району м.Києва в січні 2009 р. порушено кримінальну справу за ст.197 та 252 ККУ щодо громадян Ігнатенка, Ігнатенка, Яременка та Дзюби, що здійснювали гідронамив та незаконний продаж піску на о.Жуків. Справа наразі знаходиться в Голосіївському районному суді м.Києва. Слухання по справі призначено на 16.07.09 (10.00). Запрошуємо зацікавлених журналістів відвідати відкрите судове засідання.

Василюк Олексій, НЕЦУ