У львівському ресторані продовжують мучити ведмедя

У ресторані «Гуцульський Двір» (м. Львів, вулиця Щирецька, 36) з 2003 року утримується бура ведмедиця. Тварина, яка занесена до Червоної книги України, мешкає у металевій клітці-вольєрі розміром 30 м2, що є занадто тісним простором для неї. Стан здоров’я ведмедиці значно погіршився через відсутність руху та ожиріння. Власники ресторану відмовляються передавати тварину до центру реабілітації.

Згідно з чинним українським природоохоронним законодавством, утримання в неволі диких тварин, які занесені до Червоної книги України, регулюється відповідними документами та дозволами. А саме – наявністю документів, що підтверджують легальність набуття тварини у власність та відповідним дозволом на утримання бурого ведмедя в неволі від Міністерства екології та природних ресурсів України.

У лютому 2014 екологічна інспекція виявила, що у власників відсутні документи на ведмедицю. За це власник тварини був притягнутий до адміністративної відповідальності за порушення українського природоохоронного законодавства та сплатив всього 51 грн штрафу.

Національний екологічний центр України за підтримки зоозахисних організацій звернувся з відкритим листом та пропозицією передати тварину до нещодавно створеного на Закарпатті «Центру реабілітації бурих ведмедів «Синевир». Проте, представники фірми ПП «Модель», яка орендує територію ресторану під так званий звіринець, де і перебуває Маша, категорично відмовились передавати ведмедицю.

Для більш детальної інформації:

Наталія Вишневська,
координатор зоозахисної кампанії НЕЦУ
098 2576176
nataliavishnevska AT gmail.com