mezhizooНаціональний екологічний центр України та зоозахисна громадськість глибоко стурбовані ситуацією з масового відвідування резиденції колишнього президента України «Межигір’я».

Серед багатьох «експонатів», розкішних будівель на території цього комплексу розташований міні-зоопарк, ферма з господарськими тваринами та вольєри із службовими собаками.

Значний потік людей до міні-зоопарку та окремих вольєрів створює потужний стрес для тварин, які не звикли до такої кількості людей. Вольєри та клітки не огороджені додатковими парканами і до тварин можна підійти впритул. Відбувається неконтрольоване годування непридатною їжею, зайвою увагою, підвищеним голосам та постійними спалахами від фотокамер.

Від таких дій 2 страуси вже пошкодили собі кінцівки, олені мають ушкодження рогів.

«У перші дні, відвідувачі відключили рубильник системи провітрювання у вольєрі із цесарками, через перегрів зграї, яка від переляку збилася у купку, померло кілька птахів, – каже Наталя Вишневська, Національний екологічний центр України (НЕЦУ), – всі клітки та вольєри не мають захисту від невідомих людей, тут ніколи не розраховували, що до тварин буде підходити така маса людей, тому до тварин й досі є доступ, і це дуже небезпечно». Неприпустимим є також вільний доступ до ферми, заглядання у вікна.

З першого дня втечі Януковича у Межигірському зоопарку тварин опікують члени незалежної профспілки “Захист праці”, які організували вихід персоналу на роботу та своїми силами здійснюють охорону і намагаються врятувати тварин. Серед колекції зоопарку є рідкісні тварини, які занесені до Червоної книги України, наприклад дрохва, степовий журавель. Окремого догляду й уваги потребують господарські тварини – корови, свині, кози, кролі, кури.

«Для тварин у цьому комплексі створені найсучасніші найкращі умови, – каже активіст Сергій Григор’єв. У жодному разі нікуди цих тварин не можна переміщати, особливо у Київський зоопарк, де жахливі умови утриманням тварин та проблеми із годуванням. Всі спроби забрати тварин ми будемо жорстко присікати. Окрім того комплекс «Межигір’я» має статус державної власності і всі процедури щодо продажу майна мають бути відкриті та узгоджені із зоологами, екологами та громадою.”

Нагадуємо, що на директора Київського зоопарку – Кирилюка Євгенія Миколайовича управління по боротьбі з економічною злочинністю заведено кримінальне провадження з приводу порушень законодавства службовими особами Київського зоопарку.

Для налагодження нормального функціонування міні-зоопарку та задля попередження захворюванням, отруєнням та гибелі тварин потрібно негайно:

  1. Закрити вхід до основної частини зоопарку, перевести його у статус карантину та поставити там охорону.
  2. Дати можливість персоналу, який повернувся на роботу, спокійно працювати.
  3. Закрити огороджувальними щитами вольєри із голубами та іншими птахами, які розташовані в інших місцях.
  4. Негайно провести облік та планувати поповнення кормів для тварин та оплату праці персоналу. Нікому ніяких тварин зараз не віддавати і не продавати.
  5. Налагодити цілодобову професійну охорону зоооб’єктів.

Додатково:
Фотоальбом тварин з Межигірського зоопарку у Фейсбук
Зоопарк «Межигір’я” у Фейсбук.

Контакти:

Наталя Вишневська
Національний екологічний центр України, Київ
098 257 61 76
nataliavishnevska at gmail.com

Сергій Григор’єв
Незалежна профспілка «Захист праці»
050 443 22 72
kyivzooua at gmail.com