Київ, 6 лютого 2009 року – Національний екологічний центр України (НЕЦУ) висловив свою підтримку введенню нових транспортних зборів. Екологи переконані, що податок, пропорційний об’єму двигуна є виправданим, бо позбавить нас багатьох нагальних проблем.

«Більшість машин мають двигуни об’ємом до 2.2 літра і за новими тарифами будуть платити максимум 220 гривень на рік. А от машина з об’ємом більше ніж 2,2 літри вже буде сплачувати від 1650грн, – коментує Олена Міскун, координатор транспортної програми НЕЦУ, – Якщо обрахувати збитки здоров’ю та довкіллю, нанесені викидами спаленого пального в таких об’ємах, сума вийде ще набагато більшою!»

«В місті немає необхідності їздити на великих машинах: це лише ускладнює паркування, призводить до багатогодинних заторів і забруднює повітря. Це в свою чергу створює величезну небезпеку для жителів міста, особливо наймолодших, адже діти особливо вразливі до серцево-cудинних та легеневих хвороб, спричинених загазованим повітрям, – переконана Олена, – Бажання показово великого автомобіля не повинно бути за рахунок здоров’я дітей!»

Шалені темпи росту викидів від буму автотранспорту за останні роки випередили обсяги забруднення повітря від усієї промисловості в Києві. В жодному європейському місті немає такої кількості надмірно великих автомобілів, адже Європейський Союз вже багато років успішно веде політику дискретних транспортних зборів. Наслідком такої політики є те, що люди купують маленькі та середньолітражні авто. Більше того, робиться все, щоб позбавити людей необхідності їздити на приватних авто – розвивають зручний та комфортний громадський транспорт.

«Забруднювач повинен платити. Від великих авто викидається набагато більше забруднюючих речовин, ніж від легкових, в тому числі парникових газів, тому логічним є впровадження пропорційно більшого транспортного збору від таких авто! – коментує Ірина Ставчук, координатор з питань зміни клімату НЕЦУ, – Джипи – не так засоби пересування, як забаганка, що задовольняється ціною здоров’я людей та безпеки довкілля».

«На жаль, не всі усвідомлюють наскільки особистий вибір кожного впливає на життя інших людей, і не лише в межах міста, а у випадку з викидами парникових газів, що спричинюють глобальні зміни клімату, на життя мільйонів! – підсумовує Ірина, – Тепер люди, які обирають яке авто купити, двічі подумають, навіщо їм така «брудна» і дорога машина».

За додатковою інформацією звертайтеся:

Ірина Ставчук
80 95 2732673
irina.stavchuk AT necu.org.ua

Олена Міскун
80 44 238 62 60
miskun AT bankwatch.org

Національний екологічний центр України
www.necu.org.ua

Робоча група НУО зі змін клімату
www.climategroup.org.ua

Фото: Єгор Сумкін