5-16 червня – Стокгольмська конференція

Стокгольмська конференція, одна з найважливіших екологічних конференцій, відбулася 5-16 червня 1972 року. На цьому міжнародному форумі уперше обговорювалася концепція сталого розвитку, яка нині є найбільш популярною концепцією розвитку людства. На конференції було створено Стокгольмську декларацію, яка встановила 26 принципів збереження довкілля.

На конференції 1972 року було визнано права людини на «свободу, рівність і адекватні умови життя в довкіллі». Також був прийнятий план дій з 109 пунктів, реалізацією якого зайнялася запропонована на конференції організація ООН — Програма ООН по довкіллю (ЮНЕП, створена у грудні 1972 року). Також був створений Фонд довкілля. На честь конференції було встановлено Всесвітній день довкілля — 5 червня.

Конференція привернула значну увагу до проблеми захисту довкілля. Наприклад, в період 1971—1975 років в країнах ОЕСР був прийнятий 31 закон в галузі охорони середовища. За десять років після конференції було створено понад сто міністерств охорони довкілля. Розвитком Стокгольмської декларації стала декларація Ріо, прийнята в 1992 році на «Саміті Землі». Через 20 років після прийняття декларації Ріо було проведено велику конференцію ООН по сталому розвитку «Ріо+20» (червень 2012 року).