З публікації на офіційному веб-сайті футбольного клубу «Арсенал» нам стало відомо, що планується спорудження футбольного стадіону на території Національного природного парку «Голосіївський» у м.Києві. Громадські природоохоронні називають заяву про наміри будівництва стадіону провокацією.

Проект розроблений архітектором Олександром Жуковим. Стадіон розрахований на 60-75 тисяч відвідувачів, площа приміщень – 320 000 квадратних метрів (у т. ч. торгово-розважальні, тренажерні і офісні приміщення а також підземний паркінг на 10 000 автомобілів). Комплекс планують розмістити на площі майже 6 га (плюс гостьова автостоянка 4,5 га) на території національного природного парку «Голосіївський» в районі центрального входу до парку ім. Максима Рильського. Проект також передбачає спорудження вертолітних майданчиків (на дахах п’яти висотних готелів). Для успішної реалізації проекту начебто планується розширення до 4 смуг проспекту 40-річчя Жовтня та перенесення високовольтної лінії електропередач.

Природоохоронні організації переконані, що будівництво стадіону на даній території є неприпустимим і протизаконним задумом, адже воно є нецільовим використанням території національного природного парку та стане грубим порушенням низки законодавчих актів, а саме ст.ст. 44, 52, 57, 83, 84 та 150 Земельного кодексу України, ст. 9 Лісового кодексу, ст.ст. 40, 60, 62, 63 Закону України „Про охорону навколишнього природного середовища”, ст.ст. 12 та 13 Закону України „Про планування та забудову територій”, містобудівних норм ДБН 360-92** (п.п. 10.1, 10.2, 10.4), норм Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів (п.п. 4.2, 6.1) а також рішень Генерального плану м. Києва до 2020 р. та Програми комплексного розвитку зеленої зони м. Києва до 2010 року. Крім того, будівництво стане порушенням статей 7 та 40 Закону України „Про природно-заповідний фонд України”.

В повідомленні про проект на сайті футбольного клубу сказано, що він розроблений у відповідності до Указу Президента України «Про створення національного природного парку «Голосіївський» №794/2007 від 27.08.2007 р. Проте нам відомо, що територія НПП Голосіївський на даному етапі не передбачає жодних забудов, оскільки межі НПП не винесені в натуру а проект організації території, згідно з яким відбувається зонування і, відповідно – планування будь-яких будівництв – не розроблений і навіть, на скільки нам відомо – не замовлений. Спорудження такого стадіону на даному етапі можливе лише в разі прийняття відповідного Указу Президента України про виключення даної території зі складу НПП «Голосіївський». Також, маємо повідомити, що отримані нами напередодні КМДА листи від органів свідчать, що жодного розширення проспекту 40-річчя Жовтня не планується.

Таким чином стаття на веб-сайті футбольного клубу «Арсенал» є грубою провокацією проти НПП «Голосіївський» та дезінформацією громадськості, а ідеї архітектора Жукова – маренням, яке ніколи не може бути реалізованим в правовому полі.

З приводу даної ситуації Національний екологічний центр України звернувся до контролюючих органів та МВС.

П.С. Одним з варіантів розвитку подій може бути ситуація, змальована нами у прес-релізі «Національний природний парк «Голосіївський» створили, щоб забудувати», з яким можна ознайомитись за адресою в інтернеті:
http://www.necu.org.ua/golosievo-pid-zabudovu/

Оригінальне повідомлення на сайті ФК «Арсенал»: http://fcarsenal.com.ua/wp/257/