Екологи впевнені, що дельфіни на Миколаївщини загинули від пострілів браконьєрів, та заявляють про „заминання” справи. Про це повідомив голова Чорноморської мережі екологічних неурядових організацій Олег Деркач.

„Знайшли дельфінів співробітники парку. Вони та перша опергрупа виявили, що в дельфінів стріляли. Тим не менш, друга група, що складалася з фахівця-іхтіопатолога та двох експертів з крупних морських ссавців, зробила висновок, що дельфіни загинули з іншої, незрозумілої причини. Це означає, що комусь вигідно приховати факт розстрілу дельфінів. Спостерігаємо тенденцію: рік тому розстріляли червонокнижних гаг, тепер дельфінів. Якщо додати до цього затягування створення дирекції національного природного парку „Білобережжя Святослава”, то бачимо природознищувальне свавілля”, – заявив Деркач.

На думку екологів, дельфінів розстрілюють рибалки.

„Ще з радянського часу рибалки звикли сприймати дельфінів як конкурентів рибного промислу. І хоча кількість дельфінів скоротилася з 3 мільйонів до кількох тисяч, браконьєри їх досі ненавидять. Ми впевнені, що дельфіни загинули від браконьєрської кулі, і цей факт для України як сторони конвенції про охорону китоподібних, є ганьбою європейського масштабу”, – розповідає заступник голови Національного екологічного центру України Олексій Василюк.

Він додає, що акваторія навколо Кінбурнської коси, де знайшли дельфінів, входить до складу природно-заповідного фонду і тому риболовля тут заборонена.

Нагадаємо, 9-10 липня під час рейду співробітники регіонального ландшафтного парку „Кінбурнська коса” виявили шість мертвих дельфінів: 1 афаліну та 5 азовок. При огляді дельфінів були виявлені стріляні рани. Було складено акт про знахідку, та надіслані повідомлення в Державну екологічну інспекцію з охорони довкілля Північно-Західного регіону Чорного моря і природоохоронну прокуратуру.

14 липня прибула оперативна група, в яку входили представники Державної екологічної інспекції з охорони довкілля Північно-Західного регіону Чорного моря, 2 ветлікарі, представники МВС та МНС. Опергрупа зробила розтин одного дельфіна і виявила в його тілі дробини, внаслідок чого зробили висновок, що дельфін загинув від пострілів.

15 липня приїхала інша група, що мала у своєму складі фахівця-іхтіопатолога та двох експертів з крупних морських ссавців, але без представників міліції. Був проведений поверхневий огляд і поверхневий розтин з порушенням методики розтину. Був зроблений новий висновок: у дельфінів ніхто не стріляв.

Нагадаємо, що в Україні зустрічається три види дельфінів, загальна кількість яких складає кілька тисяч особин. Всі три види занесені до Червоної книги Україні і охороняються державою. В 1996 році Україна приєдналась до міжнародної Угоди “Про збереження китоподібних Чорного моря, Середземного моря та прилеглої акваторії Атлантичного океану”.

За додатковою інформацією звертайтеся, будь ласка, до:

Олег Деркач,
Південна філія Національного екологічного центру України,
голова Чорноморської мережі екологічних неурядових організацій,
097 340 47 00

Олексій Василюк,
заступник голови НЕЦУ,
097 1000 473,
vasyliuk at gmail.com

Фото УНІАН