Уже кілька днів триває обрізання тополь на бульварі Шевченка в центрі Києва. Працівники КП УЗН Шевченківського району обрізують дерева на відчутну висоту і навіть не намагаються замазати спили фарбою або спеціально придуманими для цього розчинами. Екологи переконані, що така діяльність є незаконною і покликана знищити «брендовий» столичний бульвар.

«Бульвар Шевченка є територією природно-заповідного фонду. Зараз ми бачимо, як відбувається пошкодження дерев до ступеня неприпинення росту. Така діяльність повинна мати як мінімум погоджене в Міністерстві природи наукове обґрунтування. Але науково обґрунтувати обрізування заповідних дерев уполовину неможливо. Тому ми схильні вважати, що перед нами – порушення ст. 252 Кримінального кодексу «Умисне знищення або пошкодження територій, взятих під охорону держави, та об’єктів природно-заповідного фонду», – каже заступник голови Національного екологічного центру України Олексій Василюк.

Природоохоронці звернулись до контролюючих органів із проханням зупинити обрізування бульвару Шевченка та притягнути порушників до кримінальної відповідальності. Вони переконані, що спотворення дерев незабаром стане причиною визнати їх аварійними та хворими, а потім і повністю знести. Таким чином, „невинне” обрізування дерев може обернутись забудовою бульвару Шевченка.

За додатковою інформацією звертайтеся до:

Василюк Олексій
Заступник голови Національного екологічного центру України
097 1000 473
vasyliuk at gmail.com