poltava-gadyac5

Сьогодні, в середу 9 грудня, районна рада Гадяцького району Полтавської області відмовила у створенні потужного піщаного кар’єру на території проектованого регіонального ландшафтного парку «Гадяцький».

Нагадаємо, що створення регіонального ландшафтного парку «Гадяцький» ще не завершене і його територія досі вразлива до різного роду зазіхань. Тут зростають 5 видів рослин, занесених до Червоної книги України (у т.ч. 3 види орхідей та реліктова комахоїдна рослина – альдрованда пухирчаста) та мешкають 8 видів «червонокнижних» тварин. В 2008 році, проектований РЛП «Гадяцький» розглядався в числі кандидатів на титул «7 природних чудес України». Детальніше про природну цінність урочища можна почитати за адресою: http://7chudes.in.ua/info/258.htm

Проте, саме тут до сьогодні планувалось створення піщаного кар’єру площею 110 га. Так, в грудні Гадяцька райдержадмінстрація спільно з предстваником полтавського домобудівного комбінату Генадієм Квачем провела фіктивне обстеження ділянки, на якій планують зробити кар’єр. Документ, що з’явився в результаті цього обстеження свідчить, що жодних зникаючих виідв рослин і тварин на ділянці не виявлено (в грудні під шаром снігу!). Створення кар’єру планувалось без будь-якого погодження з природоохоронними органами. Громадські природоохоронні організації закликали усіх небайдужих звернутись до чиновників райради та наполягти на тому, аби будівництво відмінили. Також природоохоронці звернулись із запитом до контролюючих органів з проханням неприпустити створення кар’єру на місці майбутнього РЛП.

Завдяки зусиллям всіх, хто відгукнувся, створення піщаного кар’єру відміняється, про що прийняте рішення Гадяцької районної ради.

Щиро дякуємо всім, хто долучився до цієї перемоги, що важлива не лише для Полтавщини, а й для жителів всієї України. Це ще раз підтверджує можливість справді дієвої участі громадськості у прийнятті екологічно важливих рішень!

Контакти:

Микола Тореник (м. Гадяч) (099) 273-61-05

Олексій Василюк (Київ, Національний екологічний центр України) (097) 100-04-73