Лише один голос зупинив прийняття Верховною Радою закону про обов’язковість комерційного обліку тепла та води. Прийняття закону №4901 сьогодні у другому читанні дозволило б українцям зменшити на чверть рахунки за комунальні послуги взимку, впливаючи на свої рахунки.

Партія “Батьківщина” та група “Партія “Відродження” у повному складі, а також Радикальна партія Ляшка (крім одного депутата) не підтримали законопроект: були відсутніми, не голосували або голосували проти.

“Очевидно, що причиною зриву однієї з найважливіших та нагальних реформ в енергетиці – про повний облік енергії – є політична воля цих партій. І для прийняття закону не вистачило всього лише одного голосу народного обранця. Це вчергове демонструє, наскільки політичний популізм народних обранців підриває успіхи в реформах України та залишає українців комунальними кріпаками”, – зазначає експерт Національного екологічного центру України Андрій Желєзний.

Фахівці Національного екологічного центру України спільно з експертами платформи “Реанімаційний Пакет Реформ” три роки працювали з урядовцями та народними депутатами, аби нарешті з’явився новий закон №4901 “Про комерційний облік комунальних послуг”.

Прийняття закону дозволить мешканцям впливати на свої рахунки за опалення чи гарячу воду та зменшувати на чверть рахунки за комунальні послуги. Завдяки наявності приладів обліку, українці перестануть платити за втрачене в мережах тепло та почнуть заощаджувати енергію в своїх домівках.

Наразі голосування законопроекту №4901 “Про комерційний облік енергії” відкладено на невизначений термін.

Детальніше про закон – в колонці Андрія Желєзного “Ефективно і економно: навіщо Україні закон про лічильники”.

Контакти для додаткової інформації:
+38 050 435 35 98
ferum AT necu.org.ua