Інформація для журналістів

Міжнародна мережа громадських організацій CEE Bankwatch Network спільно з Національним екологічним центром України (НЕЦУ) підготували доповідь «Про що мовчать бухгалтерські книги» (російською мовою).

У доповіді представлено детальний аналіз досвіду реалізації проектів за схемою приватно-державного партнерства у країнах центральної та східної Європи. У дослідженні розглядається, яке «підводне каміння» містить ця схема, на що треба звертати увагу державним службовцям, що відповідають за ухвалення таких угод, і яка роль у цьому процесі відводиться міжнародним фінансовим організаціям (таким як ЄБРР, ЄІБ, ВБ тощо). Висновки проілюстровано на прикладі проекту Західного швидкісного діаметру, що реалізується в Санкт-Петербурзі (Росія).

Доповідь розміщено на сайті НЕЦУ, завантажити її можна за наступним посиланням: http://www.necu.org.ua/ppp/

Приватно-державне партнерство (англ. Public Private Partnership, PPP) – укладення комерційних угод між органами влади (державної чи місцевої) та приватними компаніями у сфері розробки, будівництва і управління об’єктами громадської інфраструктури, а також у сфері надання послуг, що традиційно надавались державними установами. Така модель співпраці застосовується у різних галузях: транспорт, охорона здоров’я, водопостачання, освіта тощо.

Національний екологічний центр України – одна із перших громадських неприбуткових організацій національного рівня в незалежній Україні, покликана захищати право людини на якісне життя у безпечному довкіллі. НЕЦУ має 14 територіальних відділень, що діють по всій Україні, входить в CEE Bankwatch Network, Робочу групу зі змін клімату, Українську Річкову Мережу, тощо. Працює за напрямками: біорізноманіття, природнозаповідний фонд, енергетика, питання зміни клімату, транспорт, банки розвитку, тощо.

За додатковою інформацією, звертайтеся:
Олена Міскун,
координатор мережі CEE Bankwatch Network
тел: +380 44 238 62 60, Email: miskun At Bankwatch.org
Національний екологічний центр України
www.necu.org.ua , www.russian.bankwatch.org