15 липня 2015 року у р. Стугна у місті Василькова Київської області місцеве підприємство скинуло великий обсяг хімічної речовини (подібної на фарбу червоного кольору), що призвело до масової загибелі риби та інших живих організмів у річці.
17 липня долину річки дослідила спільна група експертів та волонтерів Національного екологічного центру України (НЕЦУ) та МБО «Екологія-Право-Людина». Під час обстеження стало зрозуміло, що нижче за течією, через кілька кілометрів від місця скиду, забруднення було повністю поглинуте плавнями річки. На превеликий жаль, постраждав заказник «Копачівський», розміщений в плавнях.
Природна здатність малих річок до самоочищення у заплавах давно відома науковцям. Саме з цієї причині необхідно зберігати природні заплави річок. НЕЦУ, ще 1997 року у виданні «Річка Стугна. Сучасний стан. Перспективи на майбутнє», наголосив на необхідності створення в плавнях р. Стугна в околицях Василькова регіонального ландшафтного парку. У 2013 році фахівці НЕЦУ підготували обґрунтування на створення такого заповідного об’єкту.
2014 року РЛП «Надстугнянський» був включений до переліку перспективних заповідних територій Київщини. Експерти НЕЦУ переконані, що ситуація, яка склалась у Василькові, чітко вказує на необхідність прискорення процесу заповідання долини р.Стугна.
На жаль, інформації про еко-катастрофу на Стугні та можливі наслідки для довкілля і здоров’я людей від державних і контролюючих органів не було надано, про ніякі заходи з подолання наслідків нічого не відомо.
Громадськість вимагає притягнути до відповідальності винних – підприємців, чиновників, контролерів/інспекторів і за їх рахунок компенсувати втрати природи і населення.