Немирівська місцева прокуратура почала досудове розслідування щодо можливого підроблення протоколів громадських слухань у селі Василівка (Тульчинський р-н, Вінницької області), на підставі яких “Миронівський хлібопродукт” (МХП) отримав дозвільні документи на будівництво нового курника. Як зазначається у повідомленні прокуратури, відповідна колективна заява сільчан з приводу даних слухань занесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 358 Кримінального кодексу України.

У липні 2016 року у селі Василівка, що входить разом з селом Заозерне до територіальної громади Заозерненської сільської ради, відбулися громадські слухання щодо проектів містобудівної документації, а фактично щодо будівництва нового курника – бригади по вирощуванню курей-бройлерів №47. В той же час, мешканці села Заозерного дізнались про ці слухання з преси вже після зустрічі. Таким чином, Заозерненська громада сіл Василівка і Заозерного не мали змоги разом приймати рішення щодо такого будівництва.

“Маючи сумніви у законності проведення громадських слухань, на які не було запрошено мешканців Заозерного, представники села звернулись до прокуратури з відповідною заявою. Сподіваємось, прокуратура проведе ретельне розслідування і розставить всі крапки над “і” у питанні, чи були порушені права громадян при проведені даних слухань”, – зазначила координатор по роботі з місцевими громадами НЕЦУ Тамара Харчилава.

У березні 2017 року під час візиту представників Національного екологічного центру України, Бенквоч та чеської екологічної організації Arnika до Вінницької області з метою перевірки скарг на порушення прав місцевих мешканців, активісти та представники ГО побачили будівельні конструкції, постійний рух вантажівок, брендованих логотипом “Нашої Ряби” на ділянці поблизу Василівки на землях громади Заозерненської сільської ради.

Приїхавши на місце, активісти не побачили жодних табличок чи інформаційного щита щодо того, хто проводить роботи на цій ділянці, присутні люди в будівельних касках відмовились повідомити будь- яку інформацію. За словами місцевих мешканців, на цій ділянці планувалось будівництво промислового курника. Оскільки активістам не було надано ніяких документів та інформації щодо будівельних робіт, ними було прийнято рішення викликати поліцію.

У той же час, на будівельному майданчику з’явились невідомі люди, які почали погрожувати активістам. Лише по приїзді поліції невідомі заявили, що є представниками служби охорони “Вінницького бройлеру” (дочірнє підприємство МХП).

По приїзді поліцейських, активістами була написана заява з приводу перевірки законності будівельних робіт на цій ділянці, додані необхідні пояснення до заяви.

Планована ділянка (“бригада”) з вирощування курей бройлерів №47 на землях Заозерненської сільради зазначалась як частина розширення Вінницької птахофабрики (дочірнє підприємство ПАТ “Миронівський хлібопродукт”). На сьогодні вже функціонують 12 ділянок з вирощування на території Тростянецького та Тульчинського районів, в планах компанії ще 12 побудувати до 2020 року. Вінницька птахофабрика вже є найбільшою в Європі, а також другим за об’ємами забруднювачем атмосферного повітря після Ладижинської ТЕС, яка теж розташована поруч.

Контакти для додаткової інформації:
Прес-центр НЕЦУ
+38 (044) 362-32-18
press AT necu.org.ua