Екологічна громадськість донесла до народних депутатів та представників міністерств своє бачення екологічних загроз, пов’язаних із широкомасштабним будівництвом малих гідроелектростанцій у Карпатському регіоні. Про наслідки будівництва міні-ГЕС вони повідомили під час круглого столу „Проблеми будівництва малих ГЕС у гірській місцевості”, що відбувся 21 травня 2012.

Відкрив засідання круглого столу заступник голови Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Іван Заєць. Народний депутат, який перед цим відвідав деякі будівництва ГЕС у Карпатах, доповів про екологічні проблеми і загрози, які виникають при будівництві ГЕС у гірській місцевості.

«Щоб зрозуміти масштаби загрози, необхідно оцінити екологічні наслідки від будівництва не однієї ГЕС, а всіх запланованих ГЕС разом узятих», – наголосив у своїй доповіді Іван Заєць.

«Те, що відбувається у Карпатах, свідчить: навіть найкраща ідея, за певних умов, може перетворитися на лихо», – наголосив Ярослав Мовчан, голова Національного екологічного центру України, який виступив від громадянської кампанії «Врятуємо Карпати від малих ГЕС, врятуємо малі ГЕС для відновлюваної енергетики!» (http://pryroda.in.ua/miniges/).

За результатами круглого столу планується підготувати рішення Комітету, яке буде озвучене на сесійному засіданні Верховної Ради України???. Проект такого рішення погоджений під час круглого столу (додаток)

Додаток: матеріали круглого столу.