Землевласник має право. Посібник для громадянЯк діяти, якщо через вашу ділянку збираються прокласти високовольтну лінію електропередачі? Що потрібно знати, аби не зазнати збитків? На яку компенсацію розраховувати? Відповіді на ці питання можна знайти у посібнику “Землевласник має право”, підготованому Національним екологічний центром України.

Презентація посібника відбудеться об 11:00, 7 листопада 2013 року (четвер) у Херсоні за адресою: вул. Декабристів, 26, в прес-клубі незалежної газети Херсонщини “Новий день”.

Відповідно Енергетичної стратегії України до 2030 року наша країна планує інтенсивно нарощувати експорт електрики до країн Європи, що вимагає побудови великої кількості високовольтних ліній електропередачі (ЛЕП). Це масштабні інфраструктурні проекти, під вплив яких підпадають великі території, у тому числі і приватні землі. Посібник для громадян “Землевласник має право” містить детальну інформацію про те, які права має землевласник або землекористувач, якщо ЛЕП проходить через його ділянку, як це вплине на господарську діяльність, чи може його ділянка бути відчужена, і на яку компенсацію він може розраховувати. Крім того, в посібнику йдеться про те, що робити, якщо запропонована компенсація не влаштовує.

Навесні цього року НЕЦУ провів дослідження впливу ПЛ 750 кВ Запорізька АЕС-Каховська, що проходить територією Херсонської області, на умови життя мешканців прилеглих територій і виявив, що землевласники, з якими НЕК “Укренерго” підписувала угоди про обмежене користування земельними ділянками (сервітути), здебільшого не знали, що вони підписували: ані своїх прав, ані обов’язків ініціаторів угод.

Додатково

Лінії електропередачі, що планують будувати: Повітряна лінія (ПЛ) 750 кВ Запорізька АЕС-Каховська підстанція (ПС), ПЛ 750 кВ Рівне-Київ, ПЛ 330 кВ Ново-одеська-Арциз та ПЛ 750 кВ Каховська ПС-Приморська ПС-Дністровська ГА-ЕС-Хмельницька АЕС (або Південне напівкільце).

symbol_euНЕЦУ висловлює подяку Європейському Союзу за підтримку нашої роботи. Вміст цих матеріалів є винятковою відповідальністю НЕЦУ і за жодних обставин не може розглядатися як такий, що відображає позицію Європейського Союзу. [www.delukr.ec.europa.eu/]

За детальною інформацією звертайтесь:

Олена Міскун
050 352 10 57,
miskun at bankwatch.org

Славка Куцай
097 923 75 31,
slavka.kutsay at gmail.com