Фото: Д. Ширяєва
Фото: Д. Ширяєва

24 листопада 2016 року буде проведено пресс-тур до Національного природного парку “Слобожанський” з заїздом до бобрових поселень, на яких проводяться обліки.

У Національному природному парку “Слобожанський” (Краснокутський р-н, Харківська обл.) 22-27 листопада будуть проведені V щорічні обліки бобра європейського. В 2016 році обліки бобрів проводитимуться національним парком спільно з Національним екологічним центром України (НЕЦУ). Метою заходу є довгостроковий моніторинг чисельності бобрів.

Бобер — це вид-трансформатор, який створює екосистеми, підтримує біорізноманіття, впливає на гідрологічний режим водойм. Будівельна діяльність та родинне життя цих тварин вражає, викликає повагу та захоплення. На жаль, через руйнування місць існування, забруднення водойм, зміни клімату, життя бобрів може опинитися у небезпеці . Тому важливо кожен рік проводити обліки та спостерігати за станом їх популяції.

Для допомоги науковим співробітникам парку та з метою екологічної освіти населення в обліках прийматимуть участь волонтери – любителі природи. Волонтери навчаться методиці обліків бобрів, та щоденно мандруватимуть лісом до бобрових поселень, та шукатимуть сліди їх життєдіяльності під керівництвом наукових співробітників парку.

Орієнтовна програма прес-туру:
10:00 — виїзд автобусом з Харкова до Національного природного парку “Слобожанський”;
12:00 — заїзд на територію національного парку до бобрових поселень де проходять обліки за участю волонтерів, спілкування з співробітниками парку та волонтерами;
14:00 — обід у кафе у смт. Краснокутськ;
17:00 — повернення до Харкова.

Подати заявку на участь у прес-турі та отримати додаткову інформацію можна e Харківському обласному осередку НЕЦУ: anton.biatov@gmail.com , +38 098-415-45-06.

Термін реєстрації на прес-тур – до 18.00, 23 листопада!
Кількість місць обмежена.


За додатковими питаннями звертайтеся до:

з питань щодо біології бобрів, обліків та національного парку –
Брусенцова Наталія,
начальник відділу науки НПП “Слобожанський”,
068-51-15 736,
n_brusentsova@ukr.net

з питань щодо прес-туру –
Біатов Антон,
член ради Харківського обласного осередку НЕЦУ,
098-415-45-06,
anton.biatov@gmail.com