prybraly001Півтора місяця витратили природоохоронці, аби з берегів Либіді вивезли попіл та перегорілі покришки, які сюди звезли з Майдану ще у лютому.

Після того, як на місці трагічних подій на вулиці Грушевського прибрали територію, комунальні служби Печерського району столиці вивезли токсичний попіл та залишки перегорілих покришок на так званий «полігон тимчасового зберігання снігу». «Полігон» знаходиться на перехресті вулиць Кіквідзе та Саперно-Слобідської на березі річки Либідь. Вся територія, де розміщено полігон, належить до природно-заповідного фонду. Екологи вбачають в таких діях комунальників серйозне порушення 252 Кримінального кодексу України.

2 квітня Державна екологічна інспекція у м.Києві не виявила на берегах Либіді попіл, покришки і сміття. Про це Національному екологічному центру України повідомив перший заступник голови Держекоінспекції у м.Києві Є.М.Білоус у листі №2-101-08/20 від 27.03.2014. «Державними інспекторами з охорони навколишнього п природного середовища м.Києва… в результаті обстеження території річки Либідь наявність несанкціонованого розміщення відходів не підтвердилось, залишки барикад та шин відсутні», – йдеться в листі екоінспекції.

Екологи звернулись зі скаргою на бездіяльність Держекоінспекції і вже за тиждень покришок і попелу на берегах Либіді не стало.

«Ми сподіваємось що, користуючись таким досвідом, комунальники будуть надалі більш дбайливо ставитися до такої природної та історичної пам’ятки, як річка Либідь та урочище Лиса гора» – коментує активіст Дружини охорони природи м.Києва Дарья Ширяєва.

«Фото, зроблені 7 березня та 12 квітня, свідчать, що токсичні відходи дійсно були. Відтак столичні екоінспектори збрехали. – додає заступник голови Національного екологічного центру України Олексій Василюк. – Після зміни керівництва Держекоінспекції України цей випадок стає першочерговою задачею для люстрації в Держекоінспекції».

prybraly001prybraly003prybraly002

За додатковою інформацією звертайтеся, будь ласка, до:

Василюк Олексій,
заступник Голови Національного екологічного центру України,
email: vasyliuk at gmail.com
тел.: (097) 100 – 04 – 73