Скоро кожен споживач зможе самостійно впливати на вартість опалення, якщо буде прийнятий законопроект про обов’язковість комерційного обліку тепла та води. Про це заявили народні депутати та експерти Національного екологічного центру України та Реанімаційного пакету реформ.

“Там, де не було лічильників тепла, цієї зими люди переплатили за опалення майже на 25% більше за тих, хто обліковував отриману енергію. Адже в тарифі на опалення за радянськими нормами закладено більшу норму споживання тепла, ніж постачається фактично. А ще до 36% енергії втрачається в теплотрасах”, – зазначає експерт Національного екологічного центру України та Реанімаційного пакету реформ Андрій Желєзний.

На думку експертів, вирішити цю проблему системно можна лише прийняттям відповідного закону про обов’язковість комерційного обліку комунальних послуг, який так і не було розглянуто впродовж опалюваного сезону. Йдеться про законопроект 4901, що очікує на голосування в Верховній Раді завтра, 13 квітня.

“До мене звертаються люди з простим питанням – як нам нарахували плату за опалення в будинку та чи вона є справедливою, – зазначає Заступниця Голови парламентського Комітету Альона Бабак та додає – А як рахунок в квитанції може бути справедливим, якщо невідомо, скільки насправді спожито тепла? Тому першим кроком в реформі житлово-комунального господарства є облік енергії та прозорість витрат на опалення”.

“З лічильниками кожен мешканець самостійно може вплинути на свої платіжки за комунальні послуги. Адже з обліком споживання тепла та завдяки терморегуляторам до 30% коштів на оплату за опалення можна заощадити. Додаткові заходи енергозбереження зменшать оплату за опалення на цілих 50% та окупаються за 3-7 років. Але без лічильників інші заходи енергозбереження не дадуть ефекту”, – додає Андрій Желєзний.

Законопроект №4901 «Про комерційний облік комунальних послуг» врегульовує проблему оснащеності лічильниками всіх будинків з централізованим опаленням та водопостачанням до жовтня 2018 року. Окрім даних лічильників, в квитанціях за комунальні послуги постачальники будуть повідомляти людям дані про історію їхнього споживання та рекомендації з підвищення енергоефективності.

Контакти для додаткової інформації:
Прес-центр НЕЦУ
+38 (044) 362-32-18
press AT necu.org.ua