Рік тому КМУ схвалив «Програму розвитку гідроенергетики». Що і чому науковці та громадськість вважають неприйнятним у Програмі з позицій енергетики, економіки, захисту довкілля та об’єктів культурної спадщини?

Прес-конференція «Гідроенергетика за європейськими правилами: збережемо річки України!» відбудеться 14 липня о 10:00 в ІА УНІАН (Хрещатик, 4)
Організатор: Національний екологічний центр України. Захід відбудеться під егідою Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС та Української національної Платформи Форуму Східного Партнерства.

«Суперечить європейським пріоритетам України» – це ключова теза семінару «Урядова Програма розвитку гідроенергетики до 2026 року – проблеми, загрози для довкілля та людей: слово громадськості», який проходить у Києві 13-14 липня в рамках проекту «Розвиток гідроенергетики України – громадський аналіз в контексті євроінтеграційних процесів».

КМУ, Міненерго та «Укргідроенерго» рекламують підняття вдвічі виробітку електроенергії від нових ГЕСів та ГАЕСів і шукають на це кредити у міжнародних банках. Але науковці та експерти стверджують: є ефективніші способи виробництва та збереження електроенергії, ніж така стратегія гідроенергетики. Програма була прийнята з порушенням процедур, адже не проводилися ні державна екологічна експертиза, ні стратегічна довкільна оцінка, не було забезпечено участі громадськості. Таким чином Програма порушує ключові засади екологічного права України та ЄС, а передбачене нею будівництво, матиме негативний вплив на довкілля, річки, ландшафти та знищення унікальних об’єктів культури.

Учасники прес-конференції: голова Національного екологічного центру України, д.б.н. Ярослав Мовчан, кінорежисер Михайло Іллєнко, кліматолог, д.г.н. Світлана Бойченко, депутат Канівської міськради Юрій Гамалій, керівник проекту, к.геол.н. Руслан Гаврилюк.

Метою проекту «Розвиток гідроенергетики України – громадський аналіз в контексті євроінтеграційних процесів», що здійснюється Національним екологічним центром України, є залучення громадськості до реалізації реформ в енергетичній сфері шляхом використання інструментів передбачених Угодою про асоціацію. Проект реалізується під егідою Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС та Української національної Платформи Форуму Східного Партнерства, та фінансується Європейським Союзом та Міжнародним фондом «Відродження» в рамках проекту «Громадська синергія».

*Окремі думки, висловлені в матеріалах або озвучені на заході, є особистою позицією авторів/спікерів і необов’язково відображають точку зору Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».

Акредитація на місці за редакційними посвідченнями.
Додаткова інформація: Руслан Гаврилюк – 050 3859037, gavrilyuk.ruslan@gmail.com