Державна екологічна інспекція у Львівській області «гальмує» перевірку щодо законності діяльності дельфінарію у місті Трускавець.

На початку листопада цього року усупереч протестам екологів та зоозахисників у Львівській області в відкрили дельфінарій.

«Діяльність цієї установи підпадає під пряму законодавчу заборону, – каже Наталія Вишневська, представник громадської ініціативи «Захист тварин у Львові», – Нові зміни до Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження», а саме стаття 25, забороняють діяльність дельфінаріїв без природної морської води. Місто Трускавець знаходиться на значній відстані від морських водойм, тому, з дуже великою вірогідністю, у цьому закладі немає відповідних умов для утримання дельфінів».

Протягом 2015 року неодноразово щодо проведення комплексної перевірки трускавецького дельфінарію до Державної екологічної інспекції у Львівській області офіційно звертався Національний екологічний центр України (НЕЦУ). Але й досі таку перевірку не розпочали.

«Нас дивує не тільки системне ігнорування своїх власних обов’язків Екологічною інспекцією, а й, взагалі, відсутність будь-якої діяльності для попередження правопорушень, – каже Катерина Полянська, Голова Молодіжного відділення НЕЦУ, – відкриття дельфінарію у Трускавці анонсувалось на широкий загал вже тоді, коли відповідна заборона вже діяла. Чому і на якій підставі було видано дозвільні документи? Чому не було застосовано жодних превентивних заходів?».

Офіційні звернення щодо порушень законодавства були також надіслані у Департамент екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації та у Головне управління національної поліції у Львівській області.

Утримання дельфінів у дельфінаріях суперечить статтям 7, 8 та 25 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження», згідно з якими умови утримання тварин повинні задовольняти їх природні потреби, а місце утримання тварин повинно бути обладнане таким чином, щоб забезпечити можливість контакту тварин із природним для них середовищем. Дельфінарій у Трускавці не відповідає цим вимогам чинного законодавства України.

Відлов та використання дельфінів з комерційною метою заборонені Законом України «Про Червону книгу України» (стаття 19). Наказом Міністерства екології та природних ресурсів № 328 від 20 вересня 2011 року «Про тимчасову заборону спеціального використання китоподібних Чорного і Азовського Морів» заборонено вилучення дельфінів з природного середовища існування. Дельфіни також занесені до Червоного списку Міжнародного Союзу охорони природи, Червоної книги Чорного моря, охороняються Бернською та Боннською конвенціями, угодою АССОВАМS.

Дельфінарії в Україні будуються і функціонують без дотримання «Правил і норм утримання дельфінів в умовах неволі», що чинні від 06.12.2012.

Німецьким Товариством захисту тварин задокументовано катастрофічні умови утримання тварин в дельфінаріях України. Дельфіни, походження яких дуже часто невідоме, утримуються в маленьких басейнах і використовуються, в основному, з комерційною метою, для пірнання і плавання з дельфінами, дельфінотерапії і проведення шоу-програм. У більшості дельфінаріїв для дезінфекції води використовують хлор, який шкодить дельфінам. У дельфінаріях регулярно проводяться вечірки та дискотеки з дуже гучною музикою. Для того, щоб дельфіни брали участь у шоу-програмах, їх морять голодом, їжу вони отримують як винагороду після виконання трюку.

Корисні посилання:

Журналістське розслідування щодо власників трускавецького дельфінарію
Сторінка «Дельфінарій Інфо» у Facebook
Веб-сайт «Дельфінарій – хлорована тюрма»

За додатковою інформацією звертайтеся:

Наталя Вишневська
ГІ «Захист тварин у Львові»
Тел.: +38 (098) 257-61-76
nataliavishnevska AT gmail.com

Катерина Полянська
голова Молодіжного відділення НЕЦУ
Тел.: +38 (067) 266-44-38
ktgreentree AT gmail.com