Всеукраїнська громадська організація «Національний екологічний центр України» (НЕЦУ) заявляє про готовність оскаржити в суді Концепцію стратегічного розвитку та новий Генеральний план м.Києва, в разі, якщо він буде затверджений.

На сьогодні КО «Центр містобудування і архітектури», що діє при столичній міськадміністрації, розробив Концепцію стратегічного розвитку м.Києва до 2025 року (далі – Концепція), узагальнений текст якої (без детальних картосхем) розміщений на його офіційному сайті www.grad.gov.ua. На основі Концепції буде розроблятись в подальшому новий Генплан міста Києва до 2025 року.

Громадські організації та експерти з містобудування виступили з жорсткою критикою розробленого документу. Формальних підстав розробляти у 2010 році генплан міста до 2025, коли чинний генеральний план розрахований до 2020 року немає, – говорить експерт благодійного фонду «Київська ландшафтна ініціатива», співавтор чинного Генплану Києва, Сергій Дюжев.

НЕЦУ та «Київська ланшафтна інціатива» вважають Концепцію підготовленою вкрай неякісно, нефахово і з грубими порушенями регламенту підготовки таких документів, який передбачений Державними будівельними нормами. Крім того, екологічну громадськість турбує те, що вона узаконєю забудову майже 400 га парків і скверів в центральній частині міста та біля 3500 міських лісів.

НЕЦУ та «Київська ландшафтна ініціатива» підготували свій відгук на Концепцію. У Концепції до схем чинного генплану додані всі ділянки, які були надані з порушенням цільового призначення. Дюжев продовжує: «Схоже, що цей документ розроблений з метою узаконити порушення чинного генерального плану, зроблені в сотнях земельних рішеннь Київської міської ради з 2002 по 2010 роки».

У зв’язку з цим, НЕЦУ та «Київська ландшафтна ініціатива» підготували свої зауваження на Концепцію. В результаті, Київрада перенесла громадські слухання з обговорення Концепції, які мали б відбутись 25 травня. Тепер планується проводити громадське обговорення кожного з розділів Концепції окремо.

«Київрада намагається поставити нас в умови, коли можна буде висловлювати лише критику якогось з розділів Концепції і не буде можливості критикувати підхід до її підготовки в цілому, робити зауваження до її структури і зауваження загального характеру. – Говорить заступник голови НЕЦУ Василюк Олексій. – В разі, якщо цей документ буде затверджений – у нас буде достатньо аргументів для успішного оскарження його у суді. Те саме стосується і нового генерального плану, якщо його дійсно розроблятимуть на основі цієї Концепції».

Для контактів:

Василюк Олексій
097 1000 473
vasyliuk at gmail.com

Додатково:

Зауваження та пропозиції до проекту Концепції стратегічного розвитку м. Києва