НЕЦУ виступає проти масової евтаназії безпритульних тварин у Миколаєві

Національний екологічний центр України (НЕЦУ) виступає проти масової евтаназії безпритульних тварин у Миколаєві.
Як зазначають в НЕЦУ, впровадження методу масової евтаназії, на відміну від біостерилізації, як способу регулювання чисельності бездоглядних тварин, не призведе до системного і комплексного вирішення проблеми неконтрольованого збільшення тварин у Миколаєві і не буде сприяти покращенню епізоотичної ситуації у місті.

«Масова евтаназія тварин є частиною ганебного зоореалістичного руху (виступає з критикою біостерилізації безпритульних тварин — прим.), який є небезпечним та руйнівним для суспільства, – каже Наталія Вишневська, координатор зоозахисного напрямку НЕЦУ. – Адже пропаганда та впровадження знецінення життя та вбивства не може бути цивілізаційним вибором України».

У НЕЦУ вважають, що обов’язкова реєстрація й облік – це головні чинники, застосування яких, зобов’яжуть власників тварин відповідати за утримання своїх тварин. Впровадження одночасних паралельних заходів – реєстрації власницьких тварин і масової біостерилізації бездоглядних тварин – призведе до конкретних поступових результатів, а саме зменшення кількості безпритульних тварин, як це за 3 роки стало можливим у Львові.

Нагадаємо, За ініціативою виконавчого комітету Миколаївської міської ради на найближчу сесію виносяться пропозиції щодо змін до «Програми поводження з собаками та котами на території міста Миколаєва на 2013-2017 рр». Проектом рішення пропонується застосування масової евтаназії вуличних тварин у зв’язку з неблагополучною епізотичною ситуацією.

За останніми даними з підрахунку тварин у м. Миколаєві, які двічі проводили фахівці з Animal-id info UA, 2017 року у місті нарахували 4900 безпритульних тварин. У 2016 році кількість тварин була значно вищою – 7400 особин.

За додатковою інформацією звертайтесь — Наталія Вишневська, м.т. 098 257 6176