Екологам не дозволили піти разом з ветеринарною інспекцією на перевірку київського дельфінарію „Немо”, яку вони провели 12 березня. У цей день представники Ліги захисту тварин та Національного екологічного центру України (НЕЦУ) приїхали до дельфінарію.

Про свою участь у перевірці вони попереджали за місяць через запити, і навіть отримали погоджувальну відповідь. Але ветеринарні інспектори, які приїхали до дельфінарію, відмовилися допустити екологів до участі в перевірці. Також відмовив у цьому і директор дельфінарію, хоча раніше через журналістів він неодноразово запрошував представників НЕЦУ завітати до нього.

„З такої реакції можна зробити висновок, що у дельфіни та інші тварини утримують у дельфінарії у неналежному стані, бо інакше навіщо це приховувати?” – каже Олексій Василюк, заступник голови НЕЦУ.

Він нагадав, що використання дельфінів у комерційних цілях заборонене Законом України „Про Червону книгу України” (стаття 19), оскільки вони занесені не тільки до Червоної книги України, а й до Міжнародної Червоної Книги (IUCN), знаходяться під захистом Бернської та Боннської конвенцій, угоди ACCOBAMS.

Раніше екологи уже публікували свої зауваження до роботи дельфінарію, у якого відсутні майже всі дозволи на роботу. Так, немає дозволу Міністерства природи на утримання в неволі морських тварин, дозволу центрального органу виконавчої влади з питань ветеринарної медицини, висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи.

За додатковою інформацією звертайтеся до:

Олексій Василюк,
Заступник голови Національного екологічного центру України
097 1000 473
vasyliuk at gmail.com