12 березня 2012 о 10:00, на перші роковини аварії на АЕС Фукусіма у Японії, громадські активісти спробують пояснити уряду у зрозумілій навіть дітям формі, що нехтування уроків аварії у Фукусімі може призвести до аналогічної катастрофи в Україні вже в найближчі роки.

Уряд України не зробив висновків ані з Чорнобильської аварії, ані з аварії на АЕС Фукусіма. Навіть рішення по підвищенню ядерної безпеки в Україні, прийнятті Радою національної безпеки і оборони одразу після катастрофи, сьогодні не виконуються. У той час, як інші країни відмовляються від роботи застарілих ядерних реакторів на своїй території, в Україні уряд повним ходом виконує програму по подовженню роботи прострочених атомних реакторів.

Більше того, починається будівництво нових небезпечних об’єктів: ядерного могильника під Києвом, заводу по виробництву ядерного палива для старих реакторів , двох ядерних реакторів радянського зразка на Хмельницькій АЕС та ще чотирьох ядерних реакторів по всій Україні.

Відкритий урок з ядерної безпеки для урядовців відбуватиметься 12 березня 2012 року з 10:00 перед будівлею Кабінету міністрів України, за адресою м. Київ, вул. Грушевського, 12/2.

Також під час акції буде надана унікальна можливість усім прихильникам атомної енергетики записатися у ліквідатори наступної аварії на АЕС.

Сторінка акції на Facebook
http://www.facebook.com/events/243046602453766/

За додатковою інформацією звертайтеся:

Дмитро Хмара
експерт з питань енергетики,
Національний екологічний центр України,
тел: +380 44 238 62 60
факс: +380 44 2895636
dmytro.khmara at necu.org.ua
www.necu.org.ua
www.atom.org.ua