Відомі українські вчені та екологічні організації, в тому числі Національний екологічний центр України, звернулися до міністра енергетики Ігоря Насалика з вимогою переглянути затверджену Кабміном “Програму розвитку гідроенергетики до 2026 року” та наголошують, що її впровадження є неприпустимим.

Програма не пройшла державну екологічну експертизу, її розробили без консультацій з екологами, ученими, місцевими громадами та іншими зацікавленими сторонами.

Екологи та науковці наголошують, що реалізація Програми може призвести до нищівного впливу на довкілля, насамперед водні системи, об’єкти природно-заповідного фонду, пам’ятки історії та культури.

“Вказані впливи зачіпають інтереси інших держав та порушують міжнародні зобов’язання нашої країни, – зазначається у відкритому зверненні організацій до міністра. – Громадськість України та Молдови вже звернулася до європейських структур. Тим не менш, Міністерство енергетики та вугільної промисловості України все ще відповідним чином не відреагувало на ці обставини”.

Детальна позиція НЕЦУ щодо “Програми розвитку гідроенергетики до 2026 року”.

Підготовлений експертами НЕЦУ аналіз Програми.