shershun

Партія влади відзначила міжнародний День довкілля голосуванням у першому читанні законопроекту № 10218, який знищує вщент систему державного екологічного управління та екобезпеки, яка будувалася в Україні більше 20 років.

Усього на розгляд законопроекту з усіма виступами і двома голосуваннями (про розгляд за скороченою процедурою та прийняття у першому читанні) вистачило аж 10 хвилин. Загалом можна побачити, що схема відрежисована та реалізована в однаковий спосіб практично на всіх законопроектах, яких у цей день, користуючись наявністю більшості голосів у Партії регіонів та коаліції, у такий експрес-спосіб прийнято чимало.

Показово, що “за” проголосував Микола Шершун, перший заступник голови екологічного Комітету Верховної Ради, попри рішення свого ж таки Комітету про відхилення цього законопроекту.

Ряд громадських організацій звертається до суспільства із черговим попередженням щодо загроз, котрі несуть Україні та довкіллю і конкретний законопроект, і ті люди, які його лобіюють та підтримують (дивіться Заяву в додатку). Сьогодні ще можна говорити про відтермінування другого читання, тому час і можливість виправити ситуацію ще є.

Організації-автори Заяви (всеукраїнська екологічна громадська організація «МАМА-86», всеукраїнська громадська організація «Національний екологічний центр України», екологічна група “Печеніги” (Харків), еколого-культурний центр «Бахмат» (Донецька обл.), Кримська республіканська асоціація «Екологія і Мир» (Сімферополь), міжнародна благодійна організація «Екологія. Право. Людина» (Львів)) пропонують приєднуватися до неї, сприяти подальшому поширенню цієї інформації, обговорювати разом подальші дії, а також планують провести прес-конференцію найближчим часом.

Заява: http://bit.ly/NHPhTT

За додатковою інформацією звертайтеся, будь ласка:

Зоряна Міщук,
виконавчий директор ВЕГО «Мама-86»
095 460 54 25
zoriana at mama-86.org.ua

Ярослав Мовчан,
голова Національного екологічного центру України
063 835 04 94
yaroslav.movchan at necu.org.ua