2 вересня на Жуковому острові (територія заказника) виявлене вирубування дерев. Спиляні старезні дуби так і лишились лежать на острові на видноті. Природоохоронні організації припускають, що цей зумисний акт вандалізму зроблений для того, щоб показати, що острів втратив природну цінність і більше не може бути заказником.

Застати порубщиків «на гарячому» не вдалось, невідомі особи здійснили рубку непомітно для громадськості. Першими зрубані дерева (у тому числі досить старі, зі стволами діаметром 75 см), помітили мешканці мікрорайону Корчувате. Заслуга виявлення та розголосу цього тривожного факту належить громадській організації «Наш дім – Корчувате» та її керівникові – Андрію Репінському.На місце події оперативно прибув головний прокурор природоохоронної прокуратури м.Києва Вадим Гаєвий, котрий у телефонній розмові з начальником начальник управління охорони навколишнього середовища м. Києва Володимиром Трокозом з’ясував, що існує ордер на знесення дерев на цій території.

У розмові з журналістами пан Гаєвий пообіцяв, що буде проведене всебічне розслідування законності ордеру на знесення, а В.Трокоза буде притягнуто до відповідальності в разі з’ясування його вини.Нагадуємо, що на Жуковому острові заборонене будь-яке вирубування дерев з огляду на те, що ця територія є частиною ландшафтного заказника «Жуків острів» згідно рішення Київради №147/649 від 2.12.1999 року. Між тим 22 серпня 2007 р. було прийняте рішення №162/1996 про фактичне скорочення меж заказника з 1630 до 196 га. Втім, місце рубки однаково входить і до скороченої частини заказника. Після скорочення площі Заказника, вся його територія, що втратила природно-заповідний статус, була роздана під житлову та іншу забудову. Це рішення стало найбільшим земельним скандалом 2007-2008 років і першим земельним рішенням Київради, яке за останні кілька років було оскаржено Прокуратурою м.Києва в суді.

Збереження заказника «Острів Жуків» також фігурувало в програмах більшості основних кандидатів до Київради на виборах 25 травня 2008 р.Андрій Репінський, голова правління ГО «Наш дім – Корчувате», заявив, що в разі ігнорування вимог громадськості щодо відновлення заказника на Жуковому острові у повному обсязі територіальна громада Києва вдасться до радикальних заходів, такі, як перекриття доріг.

Національний екологічний центр України (НЕЦУ) є третьою стороною у зазначеному суді проти рішення Київради щодо скорочення меж заказника (на боці Прокуратури) http://pryroda.in.ua/blog/zhukiv-ostriv-po-troxu-zdayut-u-sudax-zvernennya-do-zmi/. Олексій Василюк, заступник Голови НЕЦУ, заявив, що на черговому засіданні Апеляційного господарського суду м.Києва 18 вересня, НЕЦУ ініціюватиме призупинення всіх рішень щодо території заказника «Острів Жуків», що прямо пов’язано із виявленою рубкою.

Фоторепортаж з місця події можна переглянути за посиланням:
http://h.ua/story/127627/

Відеорепортаж з Жукового острова:
http://www.youtube.com/v/mGtLbBHxg-g
http://www.youtube.com/v/xVjapXrlVfI

Національний екологічний центр України