tobenpp25 лютого екологи-активісти здійснили рейд на територію Дніпровсько-Тетерівського державного лісо-мисливського господарства, яке в народі відоме як приватне мисливське угіддя Януковича та його близького оточення.

Розташовано мисливське господарство неподалік сумнозвісного Межигір’я, але має площу у 220 разів більшу за колишню резиденцію! На території, де президент розважався, безжально розстрілюючи тварин зі спеціальних вишок, насправді знаходиться унікальний заплавний ліс, практично не ушкоджений внаслідок діяльності людини. На території лісового масиву перебуває велика кількість рослин та тварин, що охороняються Червоною книгою, а сам рослинний та тваринний світ цієї природної території є дуже багатим.

Активісти-екологи вже не перший рік ставлять питання про надання Дніпровсько-Тетерівському лісовому масиву статусу природоохоронної території, але до сьогодні цей процес гальмувався керівництвом Державної агенції лісових ресурсів – через тиск колишнього президента країни.

Але тепер не залишилось практично жодних перешкод для перетворення цінного лісового масиву на національний природний парк. Між іншим, 1 грудня 2008 року було видано Указ президента України, згідно з яким Дніпровсько-Тетерівське господарство мало стати національним парком, проте Указ лишився невиконаним донині.

Екологи звертаються до виконувача обов’язків президента України без зволікань підписати відповідний Указ.

За додатковою інформацією звертайтеся, будь ласка, до:

Василюк Олексій,
заступник Голови Національного екологічного центру України,
email: vasyliuk at gmail.com
тел.: (097) 100 – 04 – 73