3 грудня 2008 року – Коаліція представників громадськості та екологічних організацій «Глобальна дія щодо АрселорМіттал»* сьогодні висловила свою негативну оцінку діям АрселорМіттал. Сталеливарний гігант намагається використати стан світової фінансової кризи, як виправдання для отримання субсидій від урядів та відкладення реалізації заходів з охорони довкілля в Україні та Казахстані.

Уряди України та Казахстану підписали меморандуми про взаємо порозуміння в обмін на ряд привілеїв, зокрема відкладення природоохоронних зобов’язань, зниження податків, державні субсидії на газ, електроенергію, вугілля, залізничні перевезення, а також державні закупки сталі, АрселорМіттал обіцяє не звільняти працівників, платити їм зарплатню та підтримувати певний обсяг виробництва.

«Після цілої серії вибухів на шахтах АрселорМіттал протягом останніх п’яти років в Казахстані, в результаті яких загинуло майже 100 шахтарів, уряд Казахстану погрожував відкликати ліцензію компанії на роботу. Зараз же компанія викручує уряду руки і він готовий погодитись на будь-що»,- коментує Дана Садикова з Еко-Музею Караганди, Казахстан.

В листах, що були відіслані вчора українському та казахському президентам та урядам, Коаліція закликала їх переглянути свої рішення і не дати компанії ухилитись від своїх екологічних зобов’язань.

«Дивно, що компанія намагається отримати від держави субсидії на енергоносії та відкласти власні заходи зі зниження споживання електроенергії, і перекласти таким чином тягар на простих платників податків, – зазначає Олексій Пасюк з Національного екологічного центру України, – Дуже шкода, що уряди наших країн погодились на такі умови, ми вважаємо, що їх необхідно переглянути».

* Global Action on ArcelorMittal

Контакти:

Дана Садикова
Еко-Музей Караганди
Вул. Бухар-Жирау, 47
Караганда, 100000
Казахстан
Tel./fax +7 7212 413344
Mob. +7 700 4000 465
e-mail: dana_sadykova AT mail.ru

Олексій Пасюк
Національний екологічний центр України
Вул. Комінтерна, 1
Київ, 01032
Україна
Tel./Fax +38 044 286 30 32
Моб: +380 50 5711684
e-mail: opasyuk AT bankwatch.org