Київ, 26 квітня 2008 – Активісти Національного екологічного центру відгородили «зону небезпеки» навколо Міністерства палива та енергетики, попереджаючи українців про небезпеку повторення Чорнобильської трагедії через енергетичну політику держави. У день 22 річниці аварії на ЧАЕС активісти заявили що висновків з катастрофи не зроблено.

Екологи переконані, що подовження роботи старих та будівництво нових атомних реакторів, розроблення нових родовищ урану та накопичення радіоактивних відходів становить загрозу для суспільства та довкілля. Вдягнені у захисні костюми і респіратори, вони зверталися до перехожих з проханням підтримати ініціативу та підписати листівку зі зверненням до Президента України про перегляд енергетичної стратегії.

«Наслідки аварії на ЧАЕС надзвичайні і ми ще далеко від їх остаточного усунення, – каже Дмитро Хмара, координатор енергетичної програми НЕЦУ. – Але нас непокоїть що нам знову пропонують йти ризикованим шляхом розвитку атомної енергетики і вже витрачають на ці плани громадські кошти.»

«Україна може розраховувати на енергетичну безпеку лише за умови зниження споживання енергії, наша економіка надзвичайно енергозатратна, – продовжує Хмара. – Світ вже не покладається на атомну енергетику. Альтернативна енергетика стала найбільш привабливим інвестуванням останніх років і Україна повинна покладатися саме на свої джерела енергії.»

За додатковою інформацією та фотографіями звертайтеся:

Поліна Рибачук, Олексій Пасюк
polina(##)necu.org.ua
+380975714241
+380505711684

www.necu.org.ua

Національний екологічний центр України
У 2006 році у світі було підключено до мережі 2 нових реактори і остаточно зупинено 8.

http://www.iaea.org/programmes/a2/index.html

Інформація для редакторів

У планах уряду зокрема:

  • продовження роботи діючих атомних реакторів, термін експлуатації яких закінчується протягом десятиріччя, ще на тридцять років,
  • закінчення будівництва до 2030 року ще 14 нових реакторів,
  • будівництво сховища відпрацьованого ядерного палива в Чорнобильській зоні,
  • розширення видобування уранової руди,
  • створення виробництва паливних елементів.

Фото: ІнтерМедіа консалтинг, УНІАН