Київ, 11 серпня 2008: Національний екологічний центр України звернувся до керівника УЄФА Мішеля Платіні з проханням не допустити знищення київської природи в процесі підготовки до Євро 2012.

У зверненні перелічені загрозливі для довкілля будівельні проекти, приурочені до Євро-2012. Члени НЕЦУ закликають керівництво УЄФА заборонити Україні знищувати природу в ході підготовки країни до фінальної частини кубку Євро-2012. На думку природоохоронців, лише п.Платіні наразі має адміністративний ресурс, яким можна заборонити незаконні будівництва.

Підготовка Євро-2012 в Україні порушує декілька міжнародних природоохоронних конвенцій. Значну частину нових споруд, фан-зон та навіть новий стадіон в Києві планують розмістити на місці зелених зон, більшісь яких повинні знаходитись під охороною.

“Захисту цих територій вимагають міжнародні угоди, ратифіковані Україною. Натомість Україна не лише не приділяє достатньо уваги їх охороні, а й збирається цілковито знищити значну їх частину, – вважає Ігор Сіренко, Голова Національного екологічного центру України, – В чорний список потрапляють Труханів острів, парк Дружби народів, зелені зони навколо Національного виставкового центру та ін. “

Загалом задля Євро-2012 Київська влада планує пожертвувати понад 250 гектарами паркових зон. Будівництва порушать і національне законодавство України.

Якщо думкою фахівців, що займаються охороною природи Києва вже не перший рік, знехтують, ЄВРО-2012 перетвориться з чудового всеєвропейського свята на причину численних порушень міжнародного природоохоронного законодавства в Україні.

За додатковою інформацією звертайтеся:

Ігор Сіренко, Голова НЕЦУ
80505476272
i_sirenko at mail.univ.kiev.ua

Василюк Олексій, Заcтупник Голови НЕЦУ
80971000473
80669127748
vasyliuk at gmail.com