forestcut

Минулого тижня активісти Національного екологічного центру України (НЕЦУ) зафіксували факт безпідставної вирубки комунальниками діброви у 48 кварталі Межигірського лісництва (КП “Святошинське лісопаркове господарство”). Від діброви залишилися самі пні та купи гілок і хмизу з дубовим листям, що однозначно засвідчує, що під час рубки дерева були живими.

«Згідно з маркуванням лісорубних стовпчиків, у зазначених виділах проводилася суцільна санітарна рубка. Однак місце вирубки свідчить, що рубали саме живі дерева і рубали все підряд. Це може свідчити про вдалу спробу комунальників здійснити звичайну крадіжку цінних лісових порід під прикриттям проведення вигаданих ними ж санітарних заходів», – пояснює Олександр Соколенко, активіст НЕЦУ.

Після розголосу про цю подію у пресі на зазначеній ділянці лісу було спалено всі рослинні залишки, включаючи дубове гілля та хмиз, старанно прибрано та спалено навіть опале на землю листя дубів, а самі пні дубів частково покорчовано і також спалено. Ті пні, що їх лісники не змогли викорчувати, обклали хмизом та підпалили, аби ускладнити майбутню ідентифікацію залишків деревини. Тепер, після суцільної рубки та численних пожеж, влаштованих працівниками Київзеленбуду, ділянка лісу, де ще влітку красувалася мальовнича діброва, нагадує велетенське згарище.

Національний екологічний центр України звертається до Екологічної інспекції України та органів прокуратури з вимогою дати належну оцінку працівникам КО “Київзеленбуд”, які під виглядом санітарно-оздоровчих заходів знищують найцінніші ділянки столичних лісів.

Фоторепортаж з місця події можна переглянути тут.

За додатковою інформацією звертайтеся:
Олександр Соколенко
Молодіжне відділення Національного екологічного центру України
Тел.: 097 396 92 88