Фото: Niels Ackermann
Фото: Niels Ackermann

В Україні поширене неправильне розуміння енергоефективності, переконані експерти. Для виходу нашої країни з енергетичної кризи потрібно зменшення споживання енергії, поряд із заміщенням викопного палива сонячної та вітровою енергією. Про це говорилося під час панельної дискусії в рамках Форуму “Енергія змін”, що проводять спільно Національний екологічний центр України та Українська молодіжна кліматична асоціація.

“В нас неправильне розуміння енергоефективності. Фотопанелі та вітряки – це енергозаміщення. Але без енергоефективності, без зменшення споживання енергії, отримана від альтернативних джерел енергія буде уходити крізь сито – так само, як зараз”, – зазначив голова Експертної платформи з енергоефективності Ігор Черкашин.

На думку експертів, Україна може використати теперішню глибоку енергетичну кризу собі на користь, якщо обере європейський шлях вирішення розвитку галузі.

“Під енергоефективністю в Європі вбачають абсолютне зменшення споживання енергії до якогось визначеного строку. Норвегія, наприклад, поставила ціль повністю відмовитися від викопного палива уже у 2050 році”, – зауважив експерт НЕЦУ Андрій Желєзний. – Україні необхідно рухатися тим самим шляхом”.

Експерти підкреслюють, що для впровадження енергоефективності в Україні потрібне прийняття відповідного закону. А тим часом, зменшувати споживання енергії можна і потрібно – на індивідуальному рівні.

Контакти для додаткової інформації:
+38 096 916 07 19 (Олена Захарян)
olena@necu.org.ua