kozyn

Селище Козин, що межує з Києвом і славиться своїми урядовими дачами, неймовірними обсягами гідронамивів під «елітне» будівництво та пов’язаними з цими земельними скандалами, нині розробляє генеральний план, згідно з яким межі забудови селища мають значно розширитись.

Як стало відомо, Генеральний план Козина наразі перебуває на стадії погодження із відповідними державними службами. Поспіх у затвердженні Генплану активно лобіюється особами, що планують розвивати будівництво у Козині. Натомість про те, чи проводилась екологічна експертиза проекту генплану Козина та його громадське обговорення, невідомо. За рахунок яких же земель розширюватимуться межі селища? Очевидно, що варіантів небагато. З однієї сторони воно межує з акваторією Дніпра, де, втім, передбачається подальша активна забудова прибережної смуги та новий гідронамив у акваторії. З інших сторін Козин оточений лісами, які також не спиняють апетитів забудовників, хоча й існують здавалось би постанови Кабміну, що прямо забороняють виділення ділянок у лісах. Крім того, на півночі селище межує з Києвом. Схоже, що користуючись невизначеністю межі м. Києва, Козин скористається і нагодою забудувати землі столиці, про наміри чого керівництво Києва скаржилось Верховній Раді ще у 2004 році. Так, деякі квартали заплановані в межах столичниго Національного природного парку «Голосіївський».

Наразі підійти до берега Дніпра та р. Козинки у селищі Козин можна виключно там, де розташовані заповідні території – ландшафтні заказники «Козинський» та «Заплавний». В адміністративних межах селища на землях державного лісового фонду також знаходиться заказник «Обухівський».

Межі цих територій мають обов’язково бути відображені у Генеральному плані, та беручи до уваги поспіх його погодження, не виключним є подальше самозахоплення цих територій під будівництво.

Національний екологічний центр України (НЕЦУ) наполягає на проведенні державної екологічної експертизи проекту Генерального плану селища Козин та його відкритого громадського обговорення. НЕЦУ звернувся до Генеральної прокуратури та Служби безпеки України з проханням перевірити правомірність надання висновків державними службами щодо погодження проекту Генерального плану селища Козин.

Контакти:

Василюк Олексій
Національний екологічний центр України
vasyliuk AT gmail.com
097 1000 473
www.necu.org.ua